چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸

داوری ۶۰ اثر جشنواره سیمرغ در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود انجام شد

سیمرغ

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از داوری ۶۰ اثر در مرحله دانشگاهی جشنواره بین المللی سیمرغ در این دانشگاه خبر داد.

اسماعیل عاشوریان مقدم در گفت‌وگو با مفدا شاهرود، با اشاره به پایان یافتن داوری و ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ابراز کرد: جوایز مرحله دانشگاهی در قالب چند سری مسابقات "ابتدا سیمرغ" که پیش از این برگزار شده بود، به دانشجویان و کارکنان اهدا شد.

وی هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد آمادگی در بین دانشجویان و کارکنان برای شرکت در جشنواره بین‌المللی سیمرغ عنوان کرد و گفت: مسابقه‌های ابتدا سیمرغ در سه مرحله در بخش‌های پوستر، استندآپ کمدی، حافظ‌خوانی و شاهنامه خوانی و نیز خوانندگی پاپ و آواز ایرانی، شعر، نثر طنز و داستان کوتاه و خاطره نویسی برگزار شد.

وی با بیان اینکه حوزه‌های ادبی و عکاسی بیشترین آثار شرکت کنندگان را به خود اختصاص داد، افزود: امسال برای نخستین بار یک فیلم مستند نیز که با همکاری امور فرهنگی و کارکنان دانشگاه تهیه شد، به جشنواره سیمرغ ارسال شد.

عاشوریان مقدم تصریح کرد: این فیلم مستند درباره محرومیت روستاهای شهرستان شاهرود تولید شده است.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود همچنین با اشاره به افزایش استقبال از جشنواره امسال به نسبت سال‌های گذشته با وجود مجازی بودن فرآیندها، یادآور شد: در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود یک گروه ۲۰ نفره از دانشجویان و تعدادی دیگر از کارکنان به عنوان سفیر در فضای مجازی به تبلیغات جشنواره پرداختند.

یازدهمین جشنواره بین المللی  «سیمرغ» با شعار "هر خانه، یک پایگاه سلامت" در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی، برگزار می‌شود.

در جشنواره دهم "سپهر سویزی" دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در بخش خوانندگی پاپ رتبه نخست جشنواره را از آن خود کرده بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.