پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۹

از دستیاری بگو/۱

تعهدنامه دستیاری تنها منافع وزارت بهداشت را در نظر گرفته است

عقیلی رزیدنت

رزیدنت چشم پزشکی بیمارستان حضرت رسول اکرم(ع) با اشاره به مشکلات دستیاران، گفت: تعهد دستیاری در ابتدای مرحله ثبت‌نام آن هم بعد از عبور از آزمون دشوار دستیاری، با بندهای نگران کننده نه تنها استرس روانی شدید در ابتدای ورود به دوره رزیدنتی را به دنبال دارد بلکه به نوعی تنها منافع وزارت بهداشت را در نظر گرفته است و قراردادی به نفع دو طرف قرار داد محسوب نمی‌شود.

دکتر عقیلی رزیدنت چشم پزشکی بیمارستان حضرت رسول اکرم(ع)، دانشجوی ورودی سال ۱۳۹۸ دانشگاه علوم پزشکی ایران، دستیار سال دوم است که دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گذرانده؛ وی در سالی که در کنکور شرکت کرد موفق به کسب رتبه ۱۸۱ کشوری و ۹۳ منطقه شد. وی در دوره پزشکی عمومی نیز در کانون فرهنگی دانشگاه فعال بوده و موفق شده چند کتاب جراحی و کمک درسی تالیف و ترجمه کند.

این دانشجوی دوره دستیاری در خصوص دغدغه‌ها و مشکلات دستیاران در گفتگو با خبرنگار مفدا گفت: دوره دستیاری دوره سختی است و همه این را می‌دانند اما آن‌چه کار را دشوارتر می‌کند ناعادلانه بودن این دوره است به این مفهوم که کسی نیست که در این دوره به شما کمک کند.

دوره دستیاری به واقع دوره‌ای است که فرد باید استقلال لازم را برای زندگی شخصی خود فراهم کند

رزیدنت چشم پزشکی بیمارستان حضرت رسول اکرم(ع) اضافه کرد: در حقیقت با توجه به شرایط سنی که دستیاران در این زمان می‌گذرانند، دوره دستیاری دوره‌ متفاوتی نسبت به دوره پزشکی عمومی است. در این دوره بسیاری از دستیاران خانواده تشکیل داده‌اند، خانواده‌ها به دستیاران به دید پشتوانه نگاه می‌کنند و به واقع دوره‌ای است که فرد باید استقلال لازم را برای زندگی شخصی خود فراهم کند این در حالی است که گذر از این دوره در زندگی شخصی متقارن می‌شود با دوره بسیار سخت دستیاری که از نظر روحی، مالی و روانی بر دستیار تاثیر می‌گذارد.

تعهدنامه دستیاری یک استرس بزرگ و به تعبیری شوک ابتدایی ورود به دوره دستیاری است

عقیلی با اشاره به تعهدنامه‌ای که به عنوان یکی از ملزومات دوره دستیاری در هنگام ثبت نام باید به وزارت بهداشت ارائه شود، گفت: این تعهد مبنی بر این است که ما وارد این دوره می‌شویم و تحت هیچ شرایطی حق نداریم این دوره را ترک کنیم مگر این‌که خسارت بسیار زیادی را به وزارت بهداشت تقدیم کنیم.

دستیار سال دوم بیمارستان حضرت رسول اکرم(ع) اضافه کرد: در تعدنامه نیاز به دو کارمند با سابقه زیر ۱۰ سال به عنوان ضامن است، تا دستیار مربوطه بتواند ثبت نام خود را نهایی کند؛ به بیان دیگر این دو فرد باید ضامن شوند تا بازپس گیری این خسارت ضمانت اجرایی لازم را داشته باشد.

وی با انتقاد از این روند در خصوص تعدنامه دوره دستیاری، ابراز داشت: این موضوع جدای از مسائل اخلاقی دارای چند بعد است، اول این‌که شما خود را جای فردی بگذارید که در یک آزمون بسیار سخت تحت عنوان دستیاری شرکت کرده است، آن‌هم در شرایطی که احتمالا همزمان یا قبل از این آزمون در حال کار کردن در منطقه‌ای دور افتاده است، استرس بالایی دارد و بالاخره در رقابتی بسیار سنگین یعنی آزمون دستیاری که به نظرم مانندی ندارد شرکت کرده و موفق شده است.

عقیلی با اشاره به استرس ناشی از متن تعهدنامه دستیاری، خاطر نشان کرد: پس از کسب موفقیت و قبولی در رشته مد نظر در آزمون دستیاری، دستیاران با قرار گرفتن در برابر این تعهدنامه دچار یک استرس بزرگ و به تعبیری شوک اولیه می‌شوند. تعهدنامه دستیاری کار غیر اخلاقی است زیرا در این تعهدنامه رزیدنت و ضامن باید تحت هر شرایطی به طرف مقابل پاسخ‌گو باشد. این تعهد به واقع دارد در همین ابتدای کار اعلان جنگ و این نگرانی را به دستیار منتقل می‌کند که چه چیزی مگر در انتظار من است که باید برای ماندن در این وضعیت تعهد بدهم.

این دانشجوی دوره دستیاری ادامه داد: تعهدنامه دستیاری به شکلی خود را به ضمانت اجرایی رسانده است که اگر چنانچه دستیار فوت کند نیز ضامنان باید به تعهد خود پایبند باشند. وزارت بهداشت حتی بعد از فوت دستیار می‌تواند بر اساس این تعهدنامه ادعا کند که فردی که من روی آن سرمایه گذاری کرده‌ام فوت کرده است و می‌تواند ۳ برابر هزینه انجام شده را بر طبق بند این تعدنامه از ضامن دریافت کند.

وی به تعهد خدمت اجباری نیز اشاره کرد و افزود: دستیاران در یک نوبت دیگر باید تعهد خدمت اجباری را نیز بپذیرد که بر اساس این تعهد موظف می‌شوند به میزان نصف مدت فعالیت درسی این خدمت را انجام دهد. طبق قانون مجلس شورای اسلامی این تعهد نیز غیر قانونی است زیرا بر اساس قانون، دانشجو تنها یک نوبت در طول دوره تحصیلی باید طرح بگذراند و بیش از این غیر قانونی است. با گرفتن این تعهد نیز دستیار در برابر یک موضوع غیر قانونی و در برابر عمل انجام شده قرار می‌گیرد.

عقیلی یادآور شد: در برابر این تعهدات هیچ  راه گریزی وجود ندارد و برای شروع دوره باید این تعهدات با حضور ضامنان داده شود که هر دوی این تعهدات غیر اخلاقی است و فشار و بار روانی سنگینی به فرد وارد می‌کند. جدای از این موارد پیدا کردن دو ضامن برای این تعهدنامه خود به تنهایی شرایط کار را سخت‌تر می‌کند، یعنی دستیار باید ظرف یک هفته ضامنان را با شرایط سختی که تعیین شده پیدا کند تا ثبت نامش نهایی شود.

رزیدنت چشم پزشکی بیمارستان حضرت رسول اکرم(ع) اضافه کرد: این امر موجب شده که در همین ابتدای کار، برخی دستیاران مجبور شوند ضامنانی را با پول راضی کنند یعنی ضامن پولی پیدا کنند زیرا در شرایط عادی ضامن پیدا کردن کار سختی است و این نوع ضمانت نیز از سوی فرد ضامن سخت‌تر پذیرفته می‌شود. این نوع محکم کاری با پشتوانه از طرف وزارت بهداشت برای دستیارانی که در ابتدای این دوره سخت نیازمند همراهی و تسهیل شرایطشان برای گذران این دوره هستند، کار را از همان ابتدا به سمت اجبار می‌برد، اجبارهایی که تحمل آن دشوار است.

تعهدنامه دستیاری باید حقوق دستیار را نیز در نظر بگیرد

این دانشجوی سال دوی دوره رزیدنتی با بیان این‌که تعهد دادن به این شیوه به نظر همه دستیاران فعلی بلااستثناء کاری غیر اخلاقی است و اصلا نمود خوبی در شروع دوره دستیاری ندارد، خطاب به مسؤولان ذی‌ربط، گفت: مدیران ارشد باید در این خصوص تصمیم گیری کنند، دستیاران اعتقاد ندارند که باید این دوره را بدون تعهد بگذرانند، اما به هر حال هر قراردادی دارای دو طرف است که باید هر دو طرف منفعت‌هایی در این قرارداد داشته باشند، اما متاسفانه تعهدنامه دستیاری وزارت بهداشت تنها وزارتخانه را راضی می‌کند و بندهایی در آن دیده نشده که وزارت بهداشت را نسبت به حق و حقوق دستیاران ملزم به کاری کند.

دریافتی دستیاران کمتر از قانون کار است/برای دستیاران مشوق‌های مالی در نظر گرفته شود

وی در بخش دوم این ‌گفت‌وگو به موضوع حق‌الزحمه و دریافتی دستیاران اشاره کرد و افزود: دریافتی دستیاران کمتر از قانون کار است و شاید اگر بگوییم این مهمترین معضل یک دستیار در شرایط کنونی است، اشتباه نکرده‌ایم. دستیاران در این سنین تشکیل خانواده می‌دهند، برخی فرزنددار شده و در چنین شرایطی باید تعداد بالای کشیک، هر روز در بیمارستان بودن و عدم اجازه برای کار کردن بیرون از محیط درمانی را نیز بپذیرند. همه این موارد موجب می‌شود دستیاران در مضیقه مالی قرار بگیرند.

عقیلی تصریح کرد: حق‌الزحمه دستیاران برای متاهلان کمی بیش از ۳ میلیون است و مجردان هم حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حق الزحمه دریافت می‌کنند، این در حالی است که کارانه دستیاران را بسیاری از بیمارستان‌ها به صورت ثابت ارایه می‌دهند که در بیمارستان حضرت رسول(ص) مبلغ کارانه دستیاری ماهانه ۴۲۵ هزار تومان است که بین همه دستیاران نیز ثابت است در حالی که میزان مبلغ کارانه باید در ازای میزان خدمتی که انجام می‌دهید متغیر باشد نه این‌که ثابت بماند.

وی خاطرنشان کرد: این شرایط موجبات بی‌رغبتی به خدمت می‌شود؛ شاید بهتر بود که برای دستیاران مشوق‌های مالی در نظر گرفته شود زیرا بر اساس شنیده‌ها در معدود مواردی که کارانه دستیاران در برخی مراکز درمانی به شکل بهتری پرداخت شده است شرایط مالی برای دستیاران بهتر شده است.

ضابطه‌های کاری دستیار مانند کارمندان است اما دریافتی دستیاران حقوق محسوب نمی‌شود

این دانشجوی سال دوی دوره رزیدنتی با بیان این‌که حقوق پایه ثابت رزیدنت‌ها کمتر از مبلغ قانون کار است، گفت: این در حالی است که نام دریافتی دستیاران حق الزحمه است در حالی که ضابطه‌های کاری دستیاران مانند کارمندان است و شما بایدها و نبایدهای بسیاری را باید بپذیرید،‌ در حالی که حتی دریافتی شما حقوق محسوب نمی‌شود و هیچ تعهدی وزارت بهداشت در این خصوص ندارد.

عقیلی تاکید کرد: حقوق پایه دستیاران باید افزایش قابل توجهی پیدا کند، البته افزایش ۵۰ درصدی که در سال گذشته رخ داد حرکت خوبی بود، اما ۵۰ درصد حق‌الزحمه  ۲ میلیون تومانی، می‌شود یک میلیون تومان که کفاف هزینه رفت و آمد دستیاران را هم نمی‌دهد.

وی به تعداد کشیک‌های بالای دستیاران نیز اشاره کرد و ابراز داشت: دستیاران کشیک‌ها و آنکالی‌های زیادی دارند و باید در بیمارستان‌های معین بیمارستان خود نیز برای ویزیت حضور داشته باشند. در برابر این سطح از خدمات، تشویقی‌های عادی مانند خرید طرح ترافیک خصوصا برای دستیارانی که در مراکز درمانی مستقر در طرح‌ترافیک قرار دارند می‌تواند نشان دهنده نگاه‌های دلسوزانه مسؤولان باشد. اگر مسؤول دلسوزی باشد با رسیدگی‌های جزئی،  می‌تواند بسیاری از مشکلات دستیاری را حل کرده و قابل تحمل‌تر کند.

وجود کارانه‌های قانونمند شور و هیجانی بالایی را میان دستیاران ایجاد خواهد کرد/دستیاران اصلا قشر متوقعی نیستند

رزیدنت چشم پزشکی بیمارستان حضرت رسول اکرم(ع)، با بیان این‌که اگر کارانه‌های قانونمند وجود داشته باشد شور و هیجان بالایی بین دستیاران ایجاد خواهد شد، بیان داشت: کارانه باید قانونمند شود، می‌توان بر اساس کتاب ارزش گذاری خدمات پزشکی که منتشر شده است برای هر دستیاری در برابر پرونده و کاری که باید انجام دهد کارانه قابل احترام در نظر بگیرند.

وی در پایان بخش اول گفت‌وگوی "از رزیدنتی بگو" در خصوص نوع نگاه دستیاری به حوزه مسؤولیتی خود گفت: دستیاران اصلا قشر متوقعی نیستند اگر ۱۰ درصد کارانه یک پروسیجر به دستیاران اختصاص پیدا کند، دستیار راضی خواهد بود./ انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۴۳۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.