سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۶

رئیس جدید مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی معرفی شد

دانشگاه علوم توانبخشی

دکتر امید رضایی رئیس جدید مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی طی مراسمی با حضور رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، معاونان دانشگاه و جمعی از مدیران و کادر درمانی این مرکز روانپزشکی معرفی و از خدمات دکتر رضا دانشمند رئیس سابق مرکز، قدردانی شد.

به گزارش مفدا علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛ دکتر حمیدرضا خانکه طی سخنانی در این مراسم با عرض خیرمقدم به همه شرکت کنندگان و بویژه خیران محترم و تبریک عید فطر که خوشبختانه با کاهش آمار مبتلایان کرونا همراه شد، گفت که دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی مسیر تعالی خود را با عزت طی می کند. این دانشگاه در دو حوزه توانبخشی و سلامت اجتماعی مرجعیت دارد و مرجعیت آن شناخته شده است.

   دکتر خانکه به بدهی دانشگاه در هشت ماه پیش و ابتدای مسئولیت دانشگاه اشاره کرد و افزود: خدا را شکر با تلاش همکاران، در حال حاضر مشکلی نداریم، مطالبات پرسنلی بموقع پرداخت شده، طرح های عمرانی بخوبی پیش می رود، مرجعیت توانبخشی به دانشگاه داده شده، مسئولیت رصدخانه اجتماعی از سوی آقای وزیر بهداشت به دانشگاه ابلاغ شده، و در این مسیر فعالیت های خوبی در حال انجام است.

   وی همچنین گفت: در سال گذشته هر چند مبتلایان به کرونا در کشور افزایش یافته بود، اما در مرکز روانپزشکی رازی خوشبختانه با تلاش رئیس سابق مرکز و کلیه پرسنل زحمتکش رازی و حمایت دانشگاه، بحران خاصی وجود نداشت و همکاران بخوبی مدیریت کردند و به لطف خداوند و حمایت آقای وزیر، بحث توسعه زیرساختی بیمارستان صورت گرفت و ما توانستیم در بین 68 دانشگاه علوم پزشکی کشور، مرکز رازی را در اولویت دریافت سی تی اسکن قرار بدهیم، اکسیژن ساز برای بیماران کرونایی تامین شد و تجهیزات آزمایشگاه در حال تامین است. همه این فعالیت ها را به فال نیک می گیریم و به برکت دعای این بیماران مظلوم ، برنامه ها به پیش می روند.

   رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش، به مساله انتخابات ریاست جمهوری و اتمام ثبت نام نامزدها در روز گذشته اشاره کرد و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، انتخابات هم حق است و هم وظیفه . و باید با حضور حداکثری خودمان پای صندوق های رای، به دشمنان نشان بدهیم که ما از هویت و تمامیت ارضی خودمان دفاع می کنیم و ان شاالله مردم زیر سایه مقدس جمهوری اسلامی، همیشه روسفید خواهند بود. باید انتخاب اصلح داشته باشیم و مهم این است که در صحنه حضور داشته باشیم و نشان بدهیم که ما حاکمیت خودمان را دوست داریم . ان شاالله که این اتفاق بخوبی رقم می خورد .

   وی افزود: بیمارستان روانپزشکی رازی طی سنوات گذشته، بزرگان زیادی مسئولیت این مرکز را بعهده داشتند و سال گذشته در زمانی که من مسئولیت دانشگاه را پذیرفتم، دکتر دانشمند ریاست مرکز روانپزشکی رازی را بعهده داشت و بسیار با انرژی ، منعطف و خوب ، در مجموعه مدیریتی بیمارستان کار کرد و هر موقع کاری در رازی داشتیم، ایشان با انعطاف و با تمام انرژی کار را پیگیری کرد و شاهد مدیریت خوب و حضور تمام وقت ایشان، و در نتیجه، نداشتن بحران خاصی در مرکز رازی بودیم.

   دکتر خانکه ادامه داد: اما دکتر دانشمند به دلیل مشکلات شخصی، استعفای خودشان را قبل از عید نوروز، به من دادند ولی از ایشان خواستم تا ادامه بدهند و ایشان نیز حرمت بنده را نگه داشته و ادامه فعالیت دادند ولی بعد از عید نوروز، من مسایل خانوادگی و استعفای ایشان را برغم میل شخصی ام ، پذیرفتم و از طرفی دکتر رضایی که از سرمایه های بیمارستان رازی هستند، این مسئولیت را پذیرفتند .

   وی اظهار داشت: همانطور که دکتر رضایی را همه می شناسیم، فردی پرانرژی هستند که از تمام روابط خودشان بنفع بیمارستان رازی استفاده می کنند و در زمان مدیریت سابق ایشان، توسعه خوبی را بیمارستان داشت و امیدوارم دکتر دانشمند در کنار مدیریت بیمارستان حضور داشته باشند و از مشورت ایشان استفاده کنیم، دکتر رضایی نیز با قوت این مجموعه با قدمت یک صد ساله و بیماران مظلوم آن را مدیریت کنند.

   وی با تشکر از دکتر صمدی و دکتر فلاحی در بازگشایی خیریه مرکز روانپزشکی رازی، ابراز امیدواری کرد که با مشارکت خیران محترم بتوانیم علاوه برجلب مشارکت اجتماعی، در جایی که دولت برای تامین نیازهای بیماران، محدودیت دارد، از مشارکت خیران کمک بگیریم و حضور خیران فقط برای کمک مالی به بیمارستان نباشد، بلکه انگ زدایی از بیمارستان و بازکردن درهای بیمارستان به روی مردم است و مردم بدانند که این بیماران نیز نیاز به حمایت آنان دارند.

   پیش از سخنان رئیس دانشگاه، دکتر باباپور مدیر مرکز در این مراسم که مدیران زیرمجموعه معاونت درمان دانشگاه، مسئول دبیرخانه مشارکت های اجتماعی دانشگاه، رئیس و مدیر بیمارستان توانبخشی رفیده، مسئول دفتر خیریه مرکز رازی و جمعی از خیران حامی این مرکز روانپزشکی، شرکت داشتند، ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان، به سوابق ارزشمند دکتر رضایی در مرکز روانپزشکی رازی اشاره کرد و از خدمات دکتر دانشمند طی مدت ریاست مرکز رازی تشکر کرد.

   در ادامه، دکتر رضا دانشمند رئیس سابق بیمارستان روانپزشکی رازی در سخنانی، ضمن حلالیت طلبیدن از همکاران در مرکز رازی، مدت مسئولیت خود در این مرکز را فرصت مغتنمی برای خدمت دانست.

   وی از روسای سابق و فعلی دانشگاه و معاونان دانشگاه بابت حمایت های بیدریغشان تشکر کرد و با اشاره به توانایی و خصوصیات مدیران سابق و فعلی مجموعه رازی ، از خدمات و همراهی آنان و تیم اجرایی بیمارستان تشکر و قدردانی کرد.

   دکتر دانشمند، به مشکلات اجرایی و موانع بر سر راه فرایندها در ابتدای قبول مسئولیت خود اشاره کرد و گفت: خدا را شکر، به وعده هایی که در ابتدای مسئولیت داده بودم، عمل شد و با همکاری همکاران در بهبود کیفیت کارها و ارتقای کادر درمان، پیشرفت خوبی را طی یک سال و نیم گذشته شاهد بودیم.

   وی از مدیریت همه جانبه وضعیت کرونا در این مرکز روانپزشکی گفت که خوشبختانه با همکاری کادر درمان، آسیب جدی متوجه بیماران و همکاران نشد. برنامه های واکسیناسیون آنفلوآنزا و کرونا بخوبی اجرا شد و بنظر می آید که حرکت رو به جلو را در این مدت شاهد بودیم. قصد داشتم که بیمارستان در آرامش و بدون تنش به فعالیت بپردازد که امیدوارم این اتفاق افتاده باشد.

   رئیس سابق بیمارستان رازی از برنامه های در دست اقدام گفت که تامین تجهیزات آزمایشگاهی، سی تی اسکن ، اکسیژن ساز و راه اندازی سایت جدید بیمارستان برای استفاده از نسخ الکترونیکی بیماران و آمادگی پرونده های الکترونیک جهت اجرای شیوه های جدید در ارائه خدمت به بیماران ، از آن جمله است.

   وی ، پرداخت بموقع مطالبات پرسنلی، و آمادگی برای پرداخت های مبتنی بر عملکرد، تعاملات خوبی که با شهرداری منطقه، فرمانداری، فعالیت های رسانه ای در فضای مجازی، و تلاش برای راه اندازی واحد توانبخشی شناختی را از دیگر برنامه های اجرا شده، ذکر کرد.

   وی، از دکتر خراسانی معاون درمان که شبانه روز در خدمت بیمارستان بودند، از آقای موران که مدیریتی خالصانه در این مجموعه داشت، از دکتر اخوان فوق تخصص بیماری های عفونی که دوشادوش در کنار مدیریت مجموعه، به وضعیت بیماران کرونایی پرداخت و در پیشگیری از بیماری تلاش کرد و از خانم نساجی زاده که در حمایت و پشتیبانی از فعالیت های درمان تلاش کرد، تشکر و قدردانی کرد.

   در ادامه این مراسم، دکتر رضایی رئیس جدید مرکز روانپزشکی رازی طی سخنان کوتاهی ، ابراز امیدواری کرد که در انجام وظایفش موثر باشد و از اعتماد دکتر خراسانی، حمایت دکتر خدایی و از حضور جمع مدیران، خیران و همکاران در این مراسم تشکر کرد و از آنان خواست که در مدیریت بیمارستان کمک کنند، ضمن آنکه آمادگی همه همکاران را برای اجرای فرایند اعتباربخشی بیمارستان اعلام کرد.

   سپس، دکتر فربد فدایی عضو بازنشسته هیات علمی دانشگاه و از پیشکسوتان حوزه سلامت روان، به خصوصیات و عملکرد خوب دکتر دانشمند و سابقه فعالیت دکتر رضایی اشاره کرد و از دکتر خانکه و دکتر خراسانی برای حمایت هایشان و از حضور  دکتر فلاحی، دکتر لایقی و دیگر همکاران در این مراسم تشکر کرد.

    دکتر مسعود فلاحی مسئول دبیرخانه مشارکت های اجتماعی دانشگاه نیز طی سخنانی از زحمات دکتر دانشمند در بازگشایی خیریه رازی که نفع آن به بیماران می رسد، تشکر کرد و این بیمارستان را مدیر پرور دانست و گفت که تجربه سخت کار در این بیمارستان ، سبب رشد افراد می شود.

   وی برای دکتر دانشمند در انجام دیگر وظایف و دکتر رضایی در انجام مسئولیت جدید، دعای خیر داشت و تعامل در میان همکاران را در پیشبرد اهداف و رشد بیمارستان لازم دانست، ضمن آنکه حمایت خیران و مسئولان دانشگاه در تامین نیازهای بیمارستان رازی را یادآور شد.

   در پایان این مراسم، ابلاغ دکتر رضایی رئیس جدید مرکز روانپزشکی رازی توسط رئیس دانشگاه اعطا شد، و هدایای مسئولان دانشگاه و همکاران برای دکتر دانشمند در تقدیر از خدمات ایشان در یک سال و نیم مسئولیت مرکز رازی اهداء شد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نیکان - نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.