سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹

انتشار کتاب مدیریت اطلاعات توسط اعضای هیئت علمی گروه HIT علوم پزشکی وارستگان

کتاب مدیریت اطلاعات

کتاب مدیریت اطلاعات سلامت 1 و 2 به نویسندگی اعضای هیئت علمی گروه فناوری اطلاعات سلامت مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان که براساس سرفصل های دروس کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات سلامت است، به چاپ رسید.

به گزارش مفدا وارستگان، کتاب مدیریت اطلاعات سلامت 1 و 2 برای گروه هدف دانشجویان کارشناسی فناوری اطلاعات سلامت و علاقه مندان به حوزه اطلاعات سلامت تهیه شده است و توسط دکتر غلامرضا مرادی، دکتر محمدرضا مظاهری، دکتر فاطمه مقبلی و دکتر مصطفی جهانگیر از اعضای هیئت علمی علوم پزشکی وارستگان به نگارش در آمده است.

کتاب مذکور شامل یازده فصل میباشد که براساس منابع جدید نگارش شده است. در این کتاب مفاهیم مرتبط با مدیریت اطلاعات سلامت به تفصیل توصیف شده است.
در فصل اول این کتاب تاریخچه ای از مدارک پزشکی و فناوری اطلاعات سلامت ارائه شده است، فصل دوم ساختار سیستم بهداشت و درمان را در ایران و جهان ارائه میدهد، در فصل سوم مفاهیم پایه HIT بررسی شده و فصل چهارم به ساختار و محتوای پرونده بیمار پرداخته است. کنترل و ارزیابی داده ها،بایگانی و ذخیره سازی اطلاعات سلامت از مباحث فصول پنجم و ششم میباشند. فصل هفتم به کاربردهای اطلاعات سلامت، فصل هشتم و نهم به بازیابی اطلاعات بیمار و محرمانگی پرداخته است.

در فصل دهم کتاب روشهای محاسبه و پرداخت بهای خدمات مراقبت بیماران بطور مفصل توضیح داده شده و نهایتا در فصل یازدهم به آینده رشته فناوری اطلاعات سلامت پرداخته شده است.
امید است کتاب حاضر موجب گسترش منابع فناوری اطلاعات سلامت در سطح کشور گردد و پایه مستحکمی برای تالیف و ترجمه کتب بعدی در این حوزه ایجاد نماید. با آرزوی اینکه از مطالعه این کتاب لذت ببرید و ما را در راستای بهبود مطالب یاری کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.