سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۵

در نشست اعضای کانون مجد با رییس دانشگاه پیشنهاد شد؛

طراحی برنامه‌ای برای حضور حداقلی دانشجویان در سال تحصیلی آینده

نشست کانون مجد با دکتر کوهپایه زاده

با برنامه ریزی مناسب می توان در سال تحصیلی جدید و حتی در دوران پسا کرونا، با آموزش مجازی، کلاسهای حضوری را به حداقل رساند.

به گزارش مفداایران به نقل از روابط عمومی دانشگاه؛ یک شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰، دکتر جلیل کوهپایه زاده در دومین جلسه کانون مشاوران جوان دانشگاه ( مجد ) در سال جدید، با طرح این موضوع به کانون مجد دانشگاه پیشنهاد کرد، با بهره گیری از اطلاعات معاونت آموزشی، به دنبال طراحی اپلیکیشنی برای برنامه ریزی دقیق آموزشی باشد، تا دانشجویان در سالهای ابتدایی تحصیل، به صورت برنامه ریزی شده و بهینه، فقط در دوره های آموزشی آزمایشگاهی و ضروری حضور پیدا کنند.
دکتر کوهپایه زاده همچنین با تاکید بر اهمیت حفظ سلامت دانشجویان و کادر درمان، پیگیر آخرین وضعیت واکسیناسیون شد و افزود: همه افرادی که در اجرای طرح واکسیناسیون سراسری مشارکت کنند نیز واکسینه می شوند.
در این جلسه چند تن از اعضای کانون به طرح موانع و پیشنهاد راهکار برای حل برخی مشکلات و بهبود فرایند های آموزشی، پژوهشی و رفاهی دانشجویان دانشگاه پرداختند و رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز ضمن توجه به سخنان دانشجویان، قول مساعدت برای رفع موانع داد.
گزارشی از تلاش موثر رییس دانشکده داروسازی برای رفع موانع و مشکلات دانشجویان و مشکل رفع نشده فضای فیزیکی در این دانشکده، اعمال نشدن تخفیف مجازی شدن دوره های آموزشی و درخواست پرداخت حقوق به دانشجویان بین الملل و ارایه گزارشی از آخرین وضعیت و مشکلات استارت آپ های دانشجویی از مواردی بود که اعضا مجد در این جلسه مطرح کردند.
در پایان جلسه هم رییس دانشگاه پیشنهاداتی برای مشارکت کانون مجد داشت. مشارکت در تدوین شیوه نامه بهداشتی انتخابات ریاست جمهوری در اسان تهران که به عهده دانشگاه ایران است، مشارکت هیات اجرایی دانشجویی در انتخابات نظام پزشکی که ۲۵ تیر ماه امسال در دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام می شود، مشارکت در پروژه هوشمند سازی خدمات دانشجویی با نگاه حمایت اجتماعی که دانشگاه ایران با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و وزارت بهداشت در حال انجام آن است و برنامه ریزی برای اجرای دومین کنگره کشوری دانشگاه نسل نو در دی ماه سال جاری از موارد پیشنهادی دکتر کوهپایه زاده به کانون مجد بود.
لازم به ذکر است، بستر سازی برای مشارکت حداکثری دانشجویان و دریافت نظرات، انتقادات، پیشنهادات آنان و ایجاد بانک ایده ها و طبقه بندی و اولویت بندی پیشنهادات و ایده هایی که قابلیت عملیاتی شدن برای بهبود کیفیت و شاخص های آموزشی، پژوهشی و اجرایی دارند و همچنین انتقال آن به  ریاست دانشگاه؛ از اهداف تشکیل کانون مشاوران جوان دانشگاه ( مجد ) در دانشگاه علوم پزشکی ایران است.
پایان خبر
مجید نظامی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.