شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵

سرپرست کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی اعلام کرد:

فیلم های آموزشی برای راهنمایی کاربران در استفاده از سامانه های کتابخانه مرکزی در دسترس می باشد

دانشگاه علوم توانبخشی

سرپرست کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی روز سه شنبه اعلام کرد که با توجه به تغییر پورتال کتابخانه مرکزی در سال گذشته، فیلم های آموزشی برای راهنمایی کاربران در استفاده از کتابخانه دیجیتال (پیام حنان) و کتابخانه مرکزی دانشگاه، تهیه و از طریق پورتال کتابخانه مرکزی در دسترس همه علاقه مندان گذاشته شد.

به گزارش مفدا علوم  توانبخشی و سلامت اجتماعی؛  دکتر طلیعه ظریفیان در این باره به خبرنگار وبدای دانشگاه گفت: نحوه ثبت نام و عضویت، جستجو و استفاده از منابع مورد نیاز و نحوه استفاده از آنها در این کتابخانه ، همچنین پرسش از کتابدار و راههای ارتباطی با کارشناسان کتابخانه، در این فیلم آموزشی نمایش داده شده است. این فیلم در پورتال کتابخانه مرکزی دانشگاه به آدرس   Centlib.uswr.ac.ir  بارگذاری شده است.

  سرپرست کتابخانه مرکزی دانشگاه تصریح کرد: پنج فیلم آموزشی که برای راهنمایی علاقه مندان جهت  استفاده از امکانات کتابخانه مرکزی و کتابخانه دیجیتال حنان تهیه شده است، علاوه بر بارگذاری در پورتال کتابخانه مرکزی که آدرس آن ذکر شد، در کانال تلگرامی کتابخانه مرکزی دانشگاه به آدرس https://t.me/uswrcentrallibrary/   نیز بارگذاری شده و لذا، علاقه مندان می توانند از طریق آدرس‌های ذکر شده، به این فیلم های آموزشی دسترسی داشته باشند.

  دکتر ظریفیان یادآوری کرد که کتابخانه مرکزی در سال گذشته به دلیل شرایط پاندمی کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ضمن تغییر شرایط محیطی برای استفاده از منابع فیزیکی در داخل کتابخانه، نسبت به تجهیز سامانه های مختلف (آدرس آنها در زیر خبر ذکر شده است) و تامین منابع بیشتر مطالعاتی در کتابخانه دیجیتال برای استفاده از راه دور کاربران، اقدام نموده است.

   وی افزود: هم اکنون، یک صد هزار عنوان مقاله، کتاب و پایان نامه در زمینه موضوع های مختلف تخصصی دانشگاه، در کتابخانه دیجیتال پیام حنان موجود است و با توجه به شرایط کرونایی و دوری دانشجویان و اساتید از محیط دانشگاه، روزانه حدود 20 هزار مراجعه مجازی به پورتال کتابخانه و ماهانه حدود هزار تا 1300 دانلود از کتابخانه دیجیتال، انجام می شود.

   دکتر ظریفیان همچنین، از منابع فیزیکی کتابخانه مرکزی دانشگاه شامل 12 هزار عنوان کتاب فارسی و 12 هزار عنوان کتاب لاتین گفت که از سال گذشته با توجه به بحران شیوع کرونا در کشور، با تمهیداتی که در فضای کتابخانه مرکزی پیش بینی شد، استفاده از این منابع با رعایت پروتکل های بهداشتی، امکانپذیر شد.

  سرپرست کتابخانه مرکزی دانشگاه در پایان این گفت وگو، خاطرنشان کرد که محتوای همه منابع مطالعاتی در کتابخانه های دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، پیرامون سه حوزه « توانبخشی، سلامت اجتماعی و سلامت روانی » می باشد.

   آدرس سامانه های مربوط به امکانات دیجیتال کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی عبارتند از :

Centlib.uswr.ac.ir      پورتال جدید کتابخانه

dl.uswr.ac.ir        کتابخانه دیجیتال پیام حنان

diglib.uswr.ac.ir       کتابخانه دیجیتال ( جهت دسترسی به پایگاههای اطلاعاتی)

کانال تلگرامی کتابخانه مرکزی

      https://t.me/uswrcentrallibrary   

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.