چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰

به همت انجمن علمی دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

وبینار آموزشی کشوری نقش تغذیه در سلامت دهان و دندان برگزار شد

دهان و دندان

پروژه آموزشی نقش تعذیه در سلامت دهان و دندان روز جمعه ۱۰ اردیبهشت به همت انجمن علمی دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد و موضوعات وبینار حول دو محور مداخلات تغذیه ای در پوسیدگی ها و بیماری های دهانی بیان شد.

به گزارش مفدا مشهد، شمیمه اسدی دبیر انجمن علمی دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با خبرنگار مفدا مشهد از برگزاری وبینار آموزشی کشوری نقش تغذیه در سلامت دهان و دندان با همکاری انجمن علمی دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و انجمن علمی تغذیه دانشگاه علوم پزشکی بجنورد خبر داد.

اسدی در تکمیل این خبر افزود: پروژه آموزشی نقش تعذیه در سلامت دهان و دندان روز جمعه ۱۰ اردیبهشت برگزار و موضوعات وبینار حول دو محور مداخلات تغذیه ای در پوسیدگی ها و بیماری های دهانی بیان شد.

دبیر انجمن علمی دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: این پروزه به صورت دو وبینار کشوری در بستر اسکای روم برگزار و اساتید مدعو در این وبینار از گروه دندان پزشکی دکتر هدیه توتونی (متخصص سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی) و از گروه تغذیه دکتر عطیه مهدی زاده (متخصص تغذیه و رژیم درمانی) حضور  داشتند.

وی افزود: دکتر مهدی زاده به عنوان نماینده جامعه تغذیه آغازگر این وبینار بوده و اهمیت مداخلات رژیمی در سلامت دندان ها به ویژه در گروه های خردسالان شالوده ارایه وی بود. در ادامه دکتر توتونی برگ تاییدی بر صحبت های قسمت اول گذاشته و به بسط و تفسیر کامل تر این داده ها پرداخت.

اسدی همچنین بیان کرد: ما معتقدیم سلامت دهان و دندان ممکن نیست مگر با رعایت صحیح و اصولی ملاحظات تغذیه ای و در پایان این نشست به بررسی، تفسیر و حل کیس های درمانی نیز پرداخته شد.

در پایان اسدی خاطر نشان کرد: این وبینار با حضور ۱۶۰ نفر از دانش اموختگان دو رشته دندان پزشکی و تغذیه برگزار شد و در طول جلسه پرسش و پاسخ توسط اساتید و اعطاء جایزه از طرف انجمن های مجری، موجب شور، اشتیاق و مشارک حداکثری دانشجویان در این برنامه شد.

خبرنگار: بهزاد سرداری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.