چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد اعلام کرد؛

انتشار ۵۰ نشریه دانشجویی و ستادی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد در سال ۹۹

کمیته ناظر بر نشریات - گناباد

معاون فرهنگی و دانشجویی و رئیس کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: تعداد ۵۰ نشریه دانشجویی و ستادی در سال ۱۳۹۹ در این دانشگاه منتشر شده است.

به گزارش مفدا – گناباد، حسن ایرانی در جلسه کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه با بیان این مطلب، اظهار کرد: تاکنون مجوز انتشار تعداد ۲۰ نشریه دانشجویی و تعداد سه نشریه ستادی در این دانشگاه صادر شده و بیش از ۲۰۰ نفر از دانشجویان و کارکنان نیز در این حوزه فعال هستند.

وی ادامه داد: در طول سال ۱۳۹۹ تعداد ۴۹ نشریه دانشجویی علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و یک نشریه ستادی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد منتشر گردیده است.

رئیس کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد افزود: تعداد شش جلسه کمیته ناظر بر نشریات نیز در سال ۱۳۹۹ تشکیل و به یک نشریه دانشجویی صوتی با عنوان «پژواک» و دو نشریه ستادی با عناوین «بینش» و «مرهم» مجوز انتشار داده شده؛ همچنین چندین کارگاه تخصصی در زمینه ویراستاری و طراحی پوستر ویژه فعالان نشریات برگزار گردیده است.

وی ادامه داد: در اولین لیگ نشریات دانشجویی منطقه شمال شرق کشور که با عنوان شهید دیالمه برگزار گردید، فعالین نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد توانستند علاوه بر کسب ۱۴ مقام برتر، در ارسال اثر و مقام نیز عنوان نخست را از آن خود کنند و لذا امیدواریم با تلاش مدیر مسئولان، سردبیران و فعالین نشریات دانشجویی دانشگاه در جشنواره تیتر دوازده نیز شاهد کسب مقام‌های شامخی باشیم.

ایرانی با ضرورت افزایش کیفی نشریات دانشجویی، خاطرنشان کرد: حوزه نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، یکی از حوزه‌های پویا، فعال و توانمند در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بوده و حرفی برای گفتن دارد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با قدردانی از حمایت‌های دکتر باذلی ریاست محترم دانشگاه و تلاش‌ها و پیگیری‌های حسین توکلی ثانی مدیر امور فرهنگی و صادق قربانی مسئول نشریات دانشجویی دانشگاه، ابراز امیدواری کرد که حمایت‌های مادی و معنوی از فعالان نشریات دانشجویی، موجبات رشد کمی و کیفی انتشار نشریات را فراهم آوریم.

شایان ذکر است در این جلسه با تغییر صاحب امتیازی نشریه دانشجویی «خط خطی» بنام امیر رضا صبوری و شورای سردبیری این نشریه به نام زهرا زوار و متین خلیلی موافقت گردید.

همچنین مقرر شد ساجده علی‌میرزایی به عنوان مدیر مسئول و جواد طیبی به عنوان سردبیر جدید در نشریه «فالگوش» فعالیت نمایند.

اعضای کمیته ناظر بر نشریات با مدیر مسئولی محدثه رفیعی و سردبیری فاطمه رازقی‌فر در نشریه «ریحانه» نیز موافقت نمودند.