چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷

مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام:

قرآن باید در همه صحنه‌های زندگی ما جاری و ساری باشد

246

مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در محفل انس با قرآن، با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان بر لزوم توجه بیشتر به قرآن و آموزه‌های قرآنی در این ماه تاکید کرد و اظهار امیدواری کرد که در ماه مبارک رمضان همواره مستمع آیات وحی باشیم.

به گزارش مفدا ایلام، مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در محفل انس با قرآن این دانشگاه با اشاره به خطبه ۱۷۶ نهج البلاغه، اظهار داشت: مولا امیرالمومنین(ع) نکات قابل تأمل و مهمی را در باب قرآن کریم در این خطبه بیان نموده‌اند که بر لزوم تدبر و تامل در آیات قرآن توسط همگان اشاره دارد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر هاشمی، تصریح کرد: قرآن کریم باید در همه صحنه‌های زندگی ما جاری و ساری باشد و دعا و نیایش در ماه مبارک رمضان و توجه و توسل به قرآن در این ماه هم باید بیش از هر زمانی در زندگی ما نمود داشته باشد و بر اساس آیات و روایات نیز امکان برآورده شدن دعای مومن در ماه مبارک رمضان بیشتر است و چه خوب است که با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری دعا کنیم تا آنچه که اقتضای کشور و جامعه است تحقق پیدا کند.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی با تقدیر از برگزارکنندگان محفل انس با قرآن، گفت: لازم است که از دانشگاه علوم پزشکی ایلام بابت برگزاری مراسمات فرهنگی، با توجه به وضعیت فعلی جامعه و ویروس کرونا تشکر کرد چون همگان می‌دانند که با توجه به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برگزاری چنین مراسماتی چه اندازه مشکل است و نیاز به هماهنگی و برنامه‌ریزی دقیق و مستمر دارد.

وی با اشاره به فعالیت‌های انجام گرفته در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در حوزه کرونا هم، گفت: باید به دانشگاه علوم پزشکی ایلام در همه حوزه‌ها بابت طرح‌هایی که در حوزه کرونا مطرح و تصویب شد دست مریزاد گفت، خصوصاً که پشتیبانی از این طرح‌ها و مصوبات نیز به نحو مطلوبی انجام گرفت و اقلام بهداشتی و دارویی بسیاری به صورت رایگان در اختیار مردم و بیماران کرونایی قرار گرفت که این کار جز با دلسوزی و پیگیری مستمر مسئولین دانشگاه تحقق پیدا نمی‌کرد.

حجت الاسلام هاشمی ادامه داد: معاونت آموزش هم با توجه به اینکه بسیاری از دروس دانشجویان به صورت عملی است توانست بدون تعطیلی کلاس‌ها، برنامه‌های آموزشی را انجام دهد و معاونت فرهنگی و دانشجویی هم که در خوابگاه‌ها به صورت درست و دقیق عمل کرد و فعالیت‌های فرهنگی را هم در ایامی که کمترین تعداد دانشجو در دانشگاه حضور داشتند متوقف نکرد.

وی در پایان با تشکر از ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایلام عنوان کرد: هیچ وقت نبوده است که یک برنامه فرهنگی در دانشگاه پیشنهاد داده شود و دکتر کریمیان با آن موافقت نکند و انصافاً همواره و در همه حال، حامی و همراه تمام مجریان و متولیان فرهنگی در دانشگاه بوده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.