سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان:

در سایه منحوس کرونا، توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان همچنان ادامه دارد

دکتر دانایی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: در سایه منحوس بیماری کرونا، شکوفایی و توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی مجموعه تحت پوشش دانشگاه همچنان ادامه دارد.

* جناب اقای دکتر نوید دانائی رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با سلام و احترام لطفا در رابطه با پروژه های در دست ساخت مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان توضیحاتی ارائه بفرمایید.

با سلام و احترام به همه خوانندگان بزرگوار و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه پرفیض, به دنبال شیوع و بروز بیماری کرونا و توجه همگان در راه مقابله و مدیریت این بیماری، اکثر پروژه ها و زیر ساخت های فیزیکی حوزه سلامت در کشور تحت شعاع قرار گرفته است. به حول و قوه الهی در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه علیرغم درگیری زیاد با این بیماری منحوس و اولویت تلاش های همکاران در راه مدیریت و کنترل بیماری کرونا ویروس، سعی بر آن شد که پروژه های بهداشتی و درمانی مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان  با سرعت قبل ادامه و به بهره برداری برسد.

در ادامه با اشاره به پروژه بیمارستان در حال ساخت مهدیشهر و اهمیت این پروژه در خدمت رسانی به مردم باید خدمت شما بگویم که خوشبختانه مراحل ساخت و آماده سازی پروژه بیمارستان مهدیشهر توسط مجری مربوطه اداره کل راه و شهرسازی استان در حال اتمام است و امیدواریم در اولین فرصت مراحل ساخت آن به پایان رسیده و تحویل این دانشگاه گردد.

در رابطه با تجهیز بیمارستان در دست احداث مهدیشهر می توان گفت با امید به خدا به زودی اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان بیمارستان در دست احداث مهدیشهر را در راستای تجهیز و بهره برداری تحویل این دانشگاه دهد. همچنین دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با توجه به تهیه و آماده سازی بخش عمده ای از تجهیزات مورد نظر این بیمارستان، آمادگی کامل نسبت به راه اندازی و بهره برداری از این بیمارستان را دارد.

با امید به خدا و برنامه ریزی های انجام شده با بهره برداری از این بیمارستان، آرزوی چندین ساله مردم فهیم و قدرشناس شهرستان مهدیشهر و منطقه به ثمر نشسته و خدماتی مطلوب و در خور شأن مردم عزیز این منطقه ارائه نماییم.

* از  دو سال اخیر تا بحال چه پروژه هایی در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان  به دست بهره برداری رسیده است؟

پروژه های حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جزء پروژه های اولویت داربوده است و در دو سال اخیر پروژه بهداشتی این دانشگاه از جمله: مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، خانه های بهداشت، پایگاه های سلامت و... حدود ۶۷ پروژه تکمیل و به بهره برداری رسیده و یا در شرف بهره برداری است می توان نام برد و امیدواریم تا پایان سال جاری، تمام این پروژه ها به بهره برداری برسد و نقطه عطفی در زیرساخت های فیزیکی حوزه بهداشت در این دانشگاه باشد و این راهم بگویم همانطور که قبلا" و در محافل مختلف اعلام شد،  دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با افزایش فضای درمانی و ساخت بیمارستان دوم در هیچ یک از شهرستان های تحت پوشش این دانشگاه مخالفتی ندارد.

* آیا در شهرستانی هم به ساخت بیمارستان دیگر برنامه ریزی شده است؟

در طی یک سال گذشته از سوی مردم شریف شهرستان دامغان درخواست ساخت بیمارستان دوم به این دانشگاه ارائه گردیده است و همانگونه که قبلا اشاره گردید، ساخت و یا افزایش فضای درمانی در هر شهرستانی با توجه به استانداردهای جمعیتی و قوانین موجود امکان پذیر بوده و از ابتدای دریافت این درخواست اقدامات کارشناسی انجام و هم اکنون نیز در جریان است. تأمین اعتبار  ملی یا مشارکت خیرین نیک اندیش و یا سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه سلامت از راهکارهای ایجاد و افزایش فضای درمانی در شهرستان های مختلف می باشد که هر یک نیازمند طی مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم است؛ که مراحل انجام آن در حال پیگیری است.

* آیا برای بخش های بیمارستانی که با کرونا درگیر هستند تدابیری برای کم نشدن امکانات و تخت های بیمارستانی برنامه ریزی شده است؟

با توجه به شرایط فعلی ناشی از بیماری کرونا و افزایش نیاز به تخت های ویژه در تمام نقاط کشور، افزایش تعداد تخت های بستری ویژه در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه ده تخت در  بیمارستان معتمدی شهرستان گرمسار تجهیز و به بهره برداری رسیده و ده تخت ویژه جدید نیز به تخت های قبلی بیمارستان ولایت شهرستان دامغان افزوده شده و تجهیز گردیده که امیدواریم در روزهای آینده رسماً به بهره برداری برسد.

* آیا پروژه های دیگری به بهره برداری رسیده است؟ 

با توجه به اقدامات انجام شده، طرح توسعه ای مرکز درمان بیماران خاص و بخش دیالیز مستقر در کلینیک تخصصی برادران رضایی شهرستان دامغان نیز به زودی به بهره برداری برسد. اورژانس حوادث و مرکز سوختگی دانشگاه از سالیان قبل در دستور کار این دانشگاه قرار گرفته بود و این مرکز  تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفته که امیدواریم در هفته های آتی به بهره برداری رسمی برسد.

* با توجه به اینکه انتخابات نزدیک است آیا صحبتی با کاندیدا دارید؟

از منتخبین مردم عزیز شهرستانهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد  استان خواهشمندم، همانگونه که تاکنون از برنامه های این دانشگاه در راستای توسعه زیرساخت های بهداشتی، درمانی و آموزشی حمایت و پشتیبانی کرده اند، از این پس نیز با حمایت های همه جانبه خود مدیران این دانشگاه را در ارائه خدمات مطلوب و در خور شأن مردم عزیز این استان یاری رسانند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.