سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۱

تشکیل جلسه بررسی تعیین میزان شهریه مصوب ویژه دانشجویان بین الملل

جلسه بررسی تعیین میزان شهریه مصوب ویژه دانشجویان بین الملل

دبیر خانه کلان منطقه سه آمایشی جلسه مجازی بررسی تعیین میزان شهریه مصوب ویژه دانشجویان بین الملل را برگزار کرد.

به گزارش مفدا همدان، دکتر مژگان ممانی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا در این جلسه که با حضور مدیران بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی همدان، کرمانشاه، کردستان، ایلام و اسدآباد برگزار شد، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات، با تاکید بر اهمیت بررسی موضوع تعیین میزان شهریه مصوب برای دانشجویان بین الملل به منظور پذیرش و تحصیل در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی، همسان سازی میزان شهریه در دانشگاه ها و هم فکری برای رسیدن به یک تفاهم در این خصوص را ضروری بیان کرد.

وی در ادامه با اشاره به گستردگی مصوبه میزان شهریه دانشجویان بین الملل وزارت بهداشت گفت: دانشگاه های کلان منطقه سه باید با هم فکری یکدیگر و با توجه به زیر ساخت ها و امکانات دانشگاه های خود به یک محدوده ای از میزان شهریه به تفاهم برسیم، تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

دکتر صمدی رئیس واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز در این جلسه با اشاره به تاکید وزارت بهداشت بر برگزاری این جلسه و با تاکید بر اینکه سقف شهریه را بازار عرضه و تقاضا تعیین می کند، افزود: باید در پذیرش دانشجوی خارجی در مسیری حرکت کنیم که مارکتینگ دانشگاه ها را نیز حفظ کنیم.

در ادامه جلسه با ارائه نظر و پیشنهادهای اعضای دانشگاه های کلان منطقه سه مصوب شد، محدوده شهریه دانشجویان بین الملل «کف شهریه مصوب وزارت متبوع و سقف آن ۵۰ درصد بیشتر از کف مصوب» باشد.

گفتنی است این مصوبه بعد از تایید اعضای هیئت رئیسه دانشگاه ها به وزارت متبوع ارسال خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.