دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵

برگزاری جلسه برنامه‌ریزی واکسیناسیون کرونا در گروه‌های هدف با استفاده از امکانات آموزش‌وپرورش و مدارس

اسلامشهر

مدارس مناطق شهرستان‌های اسلامشهر و شهرری با فضا و تجهیزات و نیروی انسانی مناسب برای تخصیص به ایستگاه‌های واکسیناسیون گروه‌های هدف تعیین‌شده آماده بهره‌برداری خواهد شد.

به گزارش مفدا تهران، معاونت بهداشت،  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ جلسه برنامه‌ریزی در خصوص استفاده از امکانات آموزش‌وپرورش و مدارس برای واکسیناسیون کرونا در گروه‌های هدف با حضور رئیس گروه سلامت نوجوانان جوانان و مدارس زهرا آقامیری، مهندس شهرود قنبر زاده از گروه بهداشت محیط معاونت بهداشت و الهه حسن‌پور، معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران، فریده مختاری، رییس اداره سلامت آموزش‌وپرورش تشکیل شد.
 نمایندگان گروه سلامت محیط و کار و روسای سلامت نوجوانان جوانان و مدارس دو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و علوم پزشکی ایران نیز علاوه بر آن تمامی روسای مناطق مختلف آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران و کارشناسان مسئول مدارس شبکه‌های ری و اسلامشهر به‌صورت مجازی در جلسه حضور داشتند.
در این جلسه مصوب شد که مدارس مناطق شهرستان‌های اسلامشهر و شهرری با فضا و تجهیزات و نیروی انسانی مناسب جهت تخصیص به ایستگاه‌های واکسیناسیون گروه‌های هدف تعیین‌شده انتخاب‌شده و در اختیار شبکه‌ها قرار گیرد و در خصوص فرآیند انجام کار و چگونگی فراخوان جمعیت علاوه بر فراخوان از طریق سامانه و تلفن نیز بحث و تبادل‌نظر انجام شد.
در خصوص چگونگی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در حوزه‌های امتحانی پایه‌های نهم و دوازدهم توسط همکاران بهداشت محیط و مدارس و تکمیل چک‌لیست در بازدید از این حوزه‌ها توضیحات ضروری داده شد.
متعاقب جلسه از کارشناسان بهداشت مدارس تابعه این معاونت درخواست شد تا در اسرع وقت با همکاری مناطق، مدارس تعیین‌شده در خصوص واکسیناسیون را لیست کرده و از آن‌ها بازدید به عمل آید و درنهایت در هماهنگی با واحدهای مدیریت گسترش شبکه، بیماری‌ها و آموزش سلامت فرآیند را به مرحله اجرایی برسانند.

کد خبرنگار: 240501

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.