دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱

وزیر بهداشت تاکید کرد؛

ضرورت رسیدگی به مشکلات مختلف دانشجویان دستیاری و دکترای تخصصی/ مگذارید امواج خروشان دلسردی و ناامیدی از آینده، جسم و روحشان را در هم بکوبد

دکتر نمکی

دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، در نامه‌ای به معاونان آموزشی، فرهنگی و دانشجویی و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بر ضرورت رسیدگی به مشکلات دانشجویان دستیاری و دکترای تخصصی کشور تأکید کرد.

به گزارش مفدا، متن این نامه به شرح زیر است؛
 
جناب آقای دکتر حقدوست، معاون محترم آموزشی
سرکار خانم دکتر لاری، معاون محترم فرهنگی و دانشجویی
رئیس/سرپرست محترم دانشگاه/دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ...

گرچه در سال گذشته تلاش شد در معیشت دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی دانشگاههای علوم پزشکی کشور با افزایش ۵۰ درصد کمک هزینه، بیمه پایه درمان و بیمه تأمین اجتماعی، پرداخت وام ضروری و ودیعه مسکن و کاهش سقف کشیک‌ها در حد امکان گام‌های کوچکی برداشته شود.

مع الوصف سختی‌های ناشی از خدمت در عرصه سلامت در ایام نفسگیر کرونا از یک سو و مشکلات اقتصادی و اجتماعی عمومی از سوی دیگر بعضاً عرصه را بر این عزیزان تنگ تر از حد تاب آوری کرده است. اینجانب در جلسات متعدد با معاونین محترم و روسای محترم دانشگاهها به موضوع بهداشت روان دانشجویان و دستیاران و رسیدگی به عوامل موثر بر فقدان نشاط و تاب آوری در این روزگار سخت پرداخته‌ام بارها خواسته‌ام با نمایندگان ایشان جلسه بگذارید، حرفها را بشنوید، درد دل ها را گوش کنید. اینان نخبگان هوشی کشورند سرمایه‌های ارجمند ملی و امیدهای آینده سرزمین اند.
 
بازهم میگویم مگذارید امواج خروشان دلسردی و ناامیدی از آینده جسم و روحشان را در هم بکوبد. نقطه مقابل عشق، نفرت نیست، بی تفاوتیست. مگذارید عشق به خدمت جایش را در نظام سلامت با بی تفاوتی و دلمردگی عوض کند. ما نیازمند متخصصین سرزنده و با نشاط برای روزهای سخت مملکتی هستیم که همواره در معرض تندباد حوادث روزگار است. تاب آوری نظام سلامت و همه اجزای بی بدیلش، افتخاری ماندگار در ایام سخت کرونا آفرید. کمک کنید تا این تاب آوری و نشاط با سرخوردگی و واماندگی جایگزین نگردد.
 
بررسی کنید چرا داوطلب برای بعضی از رشته ها نداریم؟ چرا گروهی در میانه راه نفسهایشان به شماره می افتد؟ گرچه هنوز وقتی به استانها می روم روحیه خدمتگزاری با نشاط را در اکثر همکارانم میبینم، ولی چرا بعضی دچار نومیدی از آینده اند؟
 
جلسه بگذارید، حرفهایشان را بشنوید، راهکارهای کاهش مشکلاتشان را اعلام کنید. نمی خواهم شاهد پژمردگی گلهای گلستانی باشم که دردمندان سرزمینم دل به نفسهای مسیحایی آنان بسته اند. محیط شاداب تری را برایشان مهیا سازید. لحظه ای درنگ نکنید، شاید درودی گرم مگذارد بدرودی سرد را نظاره کنیم.
 
دکتر سعید نمکی
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.