دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵

برگزاری اولین جلسه ستاد اقامه نماز در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در سال ۱۴۰۰

246

اولین جلسه ستاد اقامه نماز در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در سال ۱۴۰۰ با حضور رییس دانشگاه، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، معاونین فرهنگی و دانشجویی و بهداشتی، مدیران روابط عمومی و فرهنگی و سایر اعضای این ستاد در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا ایلام، در ابتدای این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر از خدمات و تلاش‌های اعضای ستاد اقامه نماز دانشگاه، اظهار کرد: اقدامات و زحمات ستاد اقامه نماز در دانشگاه در راه اعتلای اهداف و برنامه‌های این فریضه دینی قابل تقدیر است و خوشبختانه اقدامات مناسبی نیز در این حوزه به مرحله انجام رسیده است.

دکتر محمد کریمیان ادامه داد: از اولویت‌هایی که در سطح دانشگاه به صورت شایسته‌ای مورد توجه قرار گرفته، ترویج فرهنگ نماز است که با جدیت خاصی دنبال شده و همدلی و همکاری مسئولان و اعضای ستاد اقامه نماز و همراهی همکاران در سطح دانشگاه اهداف و برنامه‌های این حوزه محقق شده است.

دکتر کریمیان با اشاره به وضعیت شبکه‌ها از نظر امکانات و نمازخانه، گفت: در بازدیدهایی که توسط مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و دست اندرکاران ستاد اقامه نماز در سطح شبکه‌ها و بیمارستان‌های تابعه دانشگاه انجام شده، خوشبختانه به رفع چالش‌ها و مشکلات و نیازمندی‌های نمازخانه‌ها ختم گردیده و اعتبارات مناسبی در این رابطه هزینه شده است.

وی تصریح کرد: برخی از واحدهای دانشگاه به دلیل بافت قدیمی که دارند، نمازخانه در خور شأن و منزلت همکاران را ندارند لذا تلاش خود را به کار گرفته‌ایم که در علاوه بر ارتقای فضای فیزیکی آنان، مشکلات و نیازمندی‌های این اماکن را نیز متناسب با واحدهای مربوطه و نمازگزاران رفع کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام پیوست فرهنگی را یکی از ملزوماتی دانست که باید در تمام اماکن و ابنیه در سطح دانشگاه‌ها در نظر گرفته شود.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه ضمن تقدیر از توجه ویژه رئیس دانشگاه و تلاش و اهتمام اعضای ستاد اقامه نماز دانشگاه برای تحقق اهداف و برنامه‌های این ستاد؛ به اهمیت جایگاه نماز در آموزه‌های دینی و مذهبی و توجه ویژه به ترویج اقامه نماز جماعت در دانشگاه اشاره کرد و گفت: در راستای ارج نهادن به جایگاه والای نماز و گسترش و ترویج فرهنگ نماز اقدامات مناسبی انجام شده و رفع نیازمندی‌های نمازخانه واحدهای مختلف دانشگاه با روند مناسب و مطلوبی انجام شده و یا در حال انجام است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر هاشمی با اشاره به تجهیز نمازخانه‌های دانشگاه، گفت: اهتمام ریاست محترم دانشگاه و سایر مسئولان دانشگاه در راستای تجهیز نمازخانه‌ها در سطح دانشگاه و تسهیل و فراهم ساختن شرایط بهتر برای حضور نمازگزاران جهت انجام فریضه نماز ارزشمند و قابل تقدیر است.

در ادامه این جلسه سایر اعضا نیز به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در رابطه با موضوعات مطروحه پرداختند و دستور کار جلسه نیز توسط دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه قرائت و تصمیماتی در این راستا توسط حاضران اتخاذ گردید. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.