یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۷

در بخش قرآن و سلامت وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن صورت می گیرد

تشریح آناتومی بدن انسان توسط دانشجویان علوم پزشکی ارتش در نمایشگاه

بخش قرآن و سلامت بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به روایت تصویر

یکی از بخش های دیدنی و جذاب بخش قرآن و سلامت وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن امسال تشریح آناتومی بدن انسان با استفاده از ابزار تخصصی مولاژ توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارتش است که با استقبال چشمگیر بازدیدکنندگان مواجه بوده است.

به گزارش مفدا، در بدو ورود به بخش قرآن و سلامت وزارت بهداشت،  غرفه مجمع قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی به تشریح آناتومی بدن انسان با بهره گیری از مولاژهای پزشکی توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارتش می پردازد.

استقبال بازدیدکنندگان بخصوص کودکان و نوجوانان از این غرفه به حدی است که جمعیت زیادی در ابتدای ورودی این غرفه شکل می گیرد و کارشناسان این غرفه که از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارتش هستند مولاژهای اسکت و اندام بدن و همه اعضا و جوارح انسان را به بازدیدکنندگان توضیح می دهند. همچنین در این غرفه آیاتی از قرآن کریم که اشاره هایی به اعضا و جوارح انسان کرده است در قالب کتابچه هایی در معرض دید علاقه مندان و بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

مسعودطاهری اصل مسئول غرفه مجمع قرآن و عترت دانشگاههای علوم پزشکی در گفت وگو با مفدا اظهار داشت: سال گذشته و در بیست و چهارمین نمایشگاه قرآن کریم، غرفه تشریح آناتومی بدن انسان نیز یکی از غرفه های شلوغ و جذاب بخش قرآن و سلامت وزارت بهداشت بود و انتظار می رود امسال و در بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم تا پایان روز برگزاری نمایشگاه، استقبال از این بخش بیش از ادوار گذشته باشد.

طاهری اصل  با اشاره به اقدام تحسین برانگیز وزارت بهداشت به واسطه حضوری مستمر درنمایشگاه قرآن کریم گفت: بسیار جای امیدواری است که وزارت بهداشت همه ساله حضوری فعال در نمایشگاه دارد و به ارایه خدمات مشاوره ای،پزشکی و آموزشی در حوزه های مختلف می کند.

وی خاطرنشان کرد: تشریح آناتومی بدن انسان و مولاژاسکلت در این غرفه که توسط مسعود خلیلی ومهدی بابایی صورت می گیرد، با استقبال شدید بازدیدکنندگان همراه بوده است به طوری که این غرفه تا آخرین ساعات نمایشگاه نیز بازدیدکننده دارد.

طاهری اصل با بیان اینکه تقریبا ۷۶ کلمه مربوط به اعضا و جوارح انسان در قرآن کریم به دفعات زیاد تکرار شده است، افزود: ما در این غرفه سعی می کنیم با استفاده از تصویرسازی و القای آن در ذهن مخاطب، این آیات قرآنی را که مرتبط با اعضا و جوارح آدمی است ملکه ذهن آنها کنیم تا مخاطبان و علاقه مندان بیشتر با آیات قرآنی که مرتبط با اعضا و جوارح انسان است،آشنا شوند.

طاهری اصل با اشاره به اینکه روزانه بیش از ۵۰۰  نفر اعم از کودکان، نوجوانان و بزرگسالان از غرفه آناتومی بدن انسان در نمایشگاه قرآن دیدن می کنند، خاطرنشان کرد: ما در این غرفه عملکرد و کارکرد اعضای بدن انسان و بافتهای مختلف اندامی و اسکلتی آن را به بازدیدکنندگان توضیح می دهیم. ضمن اینکه در خصوص عدم جلوگیری از آسیب رسانی به بافتهای بدن از جمله مهره ها و دیسک کمر، با استفاده ازماکت و مولاژ پزشکی، راهکارهای جلوگیری از آسیب رساندن به مهره های کمر در هنگام برداشتن اجسام سنگین یا نحوه نشستن صحیح، مطالعه کردن و طرز صحیح نشستن و... به مخاطبان ارایه می دهیم.

مسئول غرفه مجمع قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور همچنین با اشاره به اینکه ویزیت رایگان و انجام تست فشار خون توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در این غرفه صورت می گیرد، گفت: خیل عظیمی از بازدیدکنندگان هر روز با حضور در این غرفه مورد معاینه و مشاوره پزشکی می شوند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.