یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۷

ارائه طرح دانشجومعلم قرآن از سوی جهاد دانشگاهی در نمایشگاه قرآن

دانشجومعلم

در غرفه جهاد دانشگاهی مستقر در بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن، طرح دانشجومعلم قرآن معرفی و ارائه می‌شود.

به گزارش مفدا، صفری، کارشناس قرآنی جهاد دانشگاهی در گفت‌وگو با ایکنا در مورد طرح دانشجو معلم قرآن وابسته به جهاد دانشگاهی گفت: این طرح از سال ۹۵ در شهرهای مختلف راه‌اندازی شد.

وی افزود: در این طرح از بین دانشجویانی که با روخوانی و روان‌خوانی آشنا هستند و تا حدودی تجوید را رعایت می‌کنند ثبت نام به عمل می‌آید تا در آزمون ورودی شرکت کنند و در صورتی که حد نصاب نمره را برای این دوره کسب کنند، می‌توانند در مراحل بعدی حضور پیدا کنند.
صفری همچنین اظهار کرد: در مرحله دوم که مرحله اصلی است آموزش‌های روش تدریس، تجوید و تدبر به آنها داده می‌شود؛ در پایان دوره نیز در آزمونی تحت عنوان «پژواک» حضور پیدا می‌کنند که در مورد اطلاعات عمومی در حوزه قرآن کریم است.
وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۳۸۰ نفر از ۱۰ استان در این طرح حضور یافته‌اند، گفت: بنا داریم در آینده این طرح‌ها را در سایر استان‌ها نیز برگزار کنیم؛ پیش از این برای برگزاری دوره‌ها افراد را به قم یا تهران دعوت می‌کردیم اما در حال حاضر دوره‌ها و آزمون در همان استان‌ها برگزار می شود و در صورتی که بتوانند دوره را با موفقیت پشت سر بگذارند، گواهینامه پایان دوره تربیت معلم دانشجو به آنها داده می‌شود.
صفری گفت: به دلیل اینکه هدف طرح دانشجو معلم این است که افرادی که در این طرح شرکت می‌کنند بتوانند در دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها به دانشجویان تدریس کنند، برای همین از برای آموزش دانشجومعلمان قرآن از اساتید خبره و مجرب استفاده می‌کنیم تا بار علمی افراد بالا برود.
وی در مورد برنامه‌هایی که بعد از آموزش پیش‌بینی شده نیز گفت: افراد بعد از اینکه دوره را گذراندند سازماندهی شده و هر یک در دانشگاه‌ها و یا خوابگاه‌هایی که هستند به دانشجویان تدریس کنند و گزارش عملکرد خود را به مرکز ارائه دهند، البته اگر فردی فضا برای آموزش نداشته باشد، فضای مناسب در اختیارشان قرار می‌دهیم.
صفری گفت: فرم‌هایی به دانشجومعلمان داده می‌شود که بر اساس آن باید گزارش ماهیانه خود را از عملکری که داشتند، ارائه کنند و ما نیز بر اساس این گزارش‌ها پیگیر آموزش‌ها می‌شویم.
وی با اشاره به حضور دانشجومعلمان قرآن در غرفه جهاد دانشگاهی مستقر در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم اظهار کرد: در این غرفه برخی دانشجومعلمان قرآن که دوره را گذرانده‌اند با مراجعه‌کنندگان به تمرین می‌پردازند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.