یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۲

افتخاری دیگر برای دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛

دانشگاه علوم پزشکی تبریز در میان دانشگاه‌های برتر جهان در نظام رتبه‌بندی سایماگو در سال ۲۰۲۱

مفدا تبریز

دانشگاه علوم پزشکی تبریز بر اساس نتایج نظام ارزیابی و رتبه‌بندی بین‌المللی سایماگو (SIR) در  سال ۲۰۲۱  در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور، جایگاه  چهارم  را کسب نموده است. در شاخص داروسازی، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دارای جایگاه سوم در خاورمیانه و جایگاه دوم در ایران است. همچنین دانشگاه علوم پزشکی تبریز در شاخص دندانپزشکی ، جایگاه سوم در ایران را کسب نموده است.

به گزارش مفدا تبریز، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، موفق به حضور در میان دانشگاه های برتر خاورمیانه و جهان بر اساس نتایج نظام ارزیابی و رتبه‌بندی بین‌المللی سایماگو (SIR) در  سال ۲۰۲۱ شد. 

بر اساس این گزارش، دانشگاه علوم پزشکی تبریز بر اساس نتایج نظام ارزیابی و رتبه‌بندی بین‌المللی سایماگو (SIR) در  سال ۲۰۲۱  در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور جایگاه  چهارم  را کسب نموده است.

بر این اساس و با توجه به شاخص های تخصصی رتبه بندی شده، دانشگاه علوم پزشکی تبریز در شاخص داروسازی (فارماکولوژی، سم شناسی و فارماسیوتیکس) موفق به کسب جایگاه ۴۵ام جهانی در بین دانشگاه ها شده و  در همین شاخص، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دارای جایگاه سوم در خاورمیانه و جایگاه دوم در ایران است.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی تبریز در شاخص دندانپزشکی با توجه به شاخص های تخصصی رتبه بندی، جایگاه سوم در ایران را کسب نموده است.

گفتنی است نظام ارزیابی و رتبه‌بندی بین‌المللی سایماگو (SIR)، یکی از نظام های معتبر و دارای قدمت است که سالانه عملکرد پژوهشی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی جهان را بر اساس سه دسته شاخص‌های پژوهشی، نوآوری و اجتماعی ارزیابی و رتبه‌بندی می‌نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا اینجا را کلیک نمایید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.