یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷

به همت کانون هنر،

دوره‌ی آموزش مجازی تئاتر و نمایشنامه خوانی در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار می شود

هنر فسا

هدف این مجموعه ارتقاء درک شرکت کنندگان نسبت به تئاتر و به کار گیری از این افراد آموزش دیده در نمایش‌های صحنه‌ای و پادکست‌های نمایشنامه خوانی می‌باشد.

به گزارش مفدا فسا، به همت کانون هنر دانشگاه علوم پزشکی فسا ، دوره‌ی آموزش مجازی تئاتر و نمایشنامه خوانی، برگزار می شود.

هدف این مجموعه ارتقاء درک شرکت کنندگان نسبت به تئاتر و به کار گیری از این افراد آموزش دیده در نمایش‌های صحنه‌ای و پادکست‌های نمایشنامه خوانی می‌باشد.

نمایشنامه خوانی گونه ای از نمایش است که توسط گروهی از بازیگران و در مقابل عده ای تماشاگر اجرا می شود و به امکانات اصلی نمایش صحنه ای نظیر دکور، نورپردازی و .... احتیاج ندارد. به همین خاطر طی چند سالی که رونق فراوانی پیدا کرده از این منظر که ممکن است در مواردی به اشتباه جای نمایش صحنه ای را بگیرد همواره مورد انتقاد قرار گرفته و در ضمن برخی نیز شیوه های اشتباه اجرای آن در ایران را نقد کرده اند.
از طرفی هم این شکل از نمایش به واسطه همان امکانات کمی که نیاز دارد، به سرعت مورد توجه هنرمندان قرار گرفته و از رشد آن با خوش بینی استقبال شده است.
آنچه در مورد نمایشنامه خوانی واضح و مشخص است. این است که این حوزه از هنر هنوز آنطور که باید جایگاه خودش را بدست نیاورده و نحوه اجرا و برگزاری اش در بسیاری از موارد با ایرادها و مشکلات عمده مواجه است.

کانون هنر دانشگاه علوم پزشکی فسا نیز  در پی برگزاری دوره‌ی آموزش آنلاین تئاتر و نمایشنامه‌خوانی در اسفند ۹۹-بهار ۱۴۰۰ با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا، علاقه‌مندان این حوزه را در اجرای «آنلاین» تئاتر به صورت دورنمایش به کار گرفته است.
تمرینات با حضور استاد مربوطه به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می‌شود.
همچنین  در طی تمرینات، امکان گفت و گو و ملاقات آنلاین با نویسنده‌ی نمایشنامه‌ فراهم گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.