شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۳

۳۰ اردیبهشت آخرین مهلت ثبت نام برای اعزام اساتید زبان فارسی به خارج

۳۰ اردیبهشت آخرین مهلت ثبت نام برای اعزام اساتید زبان فارسی به خارج

اساتید متقاضی اعزام به کرسی‌های زبان و ادبیات فارسی و همچنین ایران‌شناسی دانشگاه‌های خارج از کشور فرصت دارند تا ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

بر اساس گفته معاونت گسترش زبان فارسی و ایران شناسی مرکز همکاری‌ های علمی و بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به منظور انتخاب مدرسان دانشگاهی برای اعزام به کرسی‌های زبان و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی خارج از کشور، فراخوان و پرسشنامه مخصوص متقاضیان اعزام به این کرسی‌ها را منتشر کرد.
اعضای هیأت علمی متقاضی دارای شرایط اعزام (افرادی که عضو رسمی هیأت علمی قطعی یا رسمی آزمایشی و مسلط به یک زبان بین المللی) گروه‌های زبان و ادبیات فارسی، ایران‌شناسی و مطالعات ایرانی، آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان، زبان‌شناسی، فرهنگ و زبان‌های باستانی دانشگاه‌ها می‌توانند پرسش‌نامه تکمیل شده خود را در فرمت های word و pdf حداکثر تا تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ از طریق دانشگاه محل کار خود (به طور متمرکز و در یک مرحله، با نامه رسمی آن دانشگاه) به این مرکز ارسال کنند.
همان طور که می دانید تکمیل پرسشنامه و ارسال مدارک، تنها به منزله درخواست اعزام است و به معنای پذیرش قطعی نیست و داوطلبان پس از بررسی مدارک و وضعیت علمی، برای شرکت در مصاحبه علمی دعوت خواهند شد.
داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۲۲۳۴۲۳۳ و ۸۲۲۳۳۱۴۴ تماس حاصل نمایند و سوالات خود را مطرح کنند.