یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۳

دبیر کانون گونش دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت و گو با مفدا تبریز نطرح کرد:

برگزاری برنامه های متنوع و متعدد برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی

مفدا تبریز

عاطفه اکبری اظهار کرد: در کنار جلسات کتابخوانی و نقد سعی کرده ایم با چالش های گوناگون، افراد بیشتری را  به کتابخوانی و مطالعه در عرصه ادبی تشویق کنیم و مرحله‌ای بودن چالش‌ها باعث درگیری بیشتر دانشجویان با کتاب‌ و کتاب‌خوانی شده و ماهیت تک‌بعدی مسابقات کتابخوانی را نیز اصلاح کرده است.

به گزارش مفدا تبریز، کانون کتابخوانی گونش دانشگاه علوم پزشکی تبریز  در طی دو سال فعالیت خود همواره با برگزاری جلسات کتابخوانی و نقد و بررسی حضوری و آنلاین سعی در ارتقای فرهنگ کتابخوانی داشته است.

دبیر کانون گونش دانشگاه در گفت و گو با مفدا تبریز با اعلام این خبر، اظهار کرد: در کنار جلسات کتابخوانی و نقد سعی کرده ایم با چالش های گوناگون، افراد بیشتری را  به کتابخوانی و مطالعه در عرصه ادبی تشویق کنیم و مرحله‌ای بودن چالش‌ها باعث درگیری بیشتر دانشجویان با کتاب‌ و کتاب‌خوانی شده و ماهیت تک‌بعدی مسابقات کتابخوانی را نیز اصلاح کرده است.

عاطفه اکبری، برگزاری مسابقه کتابخوانی طرحی از دوست و  مسابقه ترجمه داستان کوتاه انگلیسی را از برنامه های این کانون در ترم جاری معرفی کرد و افزود: کتاب «طرحی از دوست»، نگاهی به زندگی و آثار فیلمساز اندیشمند، عباس کیارستمی، دارد و هدف از اجرای این مسابقه، در جهت ستایش مقام این فیلسماز بزرگ کشور و آشنایی بیشتر دانشجویان علاقمند با زندگی ایشان بوده است و همچنین مسابقه ترجمه داستان کوتاه انگلیسی در جهت تشویق دانشجویان به ادبیات خارجی و یافتن تشابهات ادبیات داستانی ایرانی با خارجی برگزار شد. 

وی، چالش چندمرحله‌ای "کتاب‌دوست" را از دیگر برنامه های کانون گونش معرفی کرد و ادامه داد: هدف ما از این برنامه، به چالش کشیدن اطلاعات ادبی دانشجویان در زمینه ادبیات کلاسیک و معاصر بود که با استقبال خوبی از سوی مخاطبان روبه‌رو گردید و  در مراحل مختلف، کوئیزهایی راجع به نویسندگان و آثار و سبک‌های مختلف ادبی برگزار کردیم  و به نقد و بررسی دو کتاب "سمفونی مردگان" و "چشم‌هایش" نیز پرداختیم و  در هر مرحله امتیازاتی برای افراد در نظر گرفته بودیم که در پایان چالش از کسانی که بیشترین امتیاز را جمع کرده بودند، تقدیر به عمل آمد.

دبیر کانون گونش دانشگاه، نقد و بررسی کتاب را از دیگر فعالیت های این کانون دانست و اظهار کرد: در این نیمسال کانون گونش سه کتاب منتخب را به صورت مجازی با اعضای کانون به اتمام رساند و کتاب "وقتی نیچه گریست" جزو بحث‌برانگیزترین نقدهای این نیمسال بود.

عاطفه اکبری در بخش پایانی سخنانش به برگزاری مسابقه برداشت ادبی اشاره کرد و افزود: در این برنامه نیز ۱۲ کتاب منتخب که قبلا در کانون کتابخوانی گونش معرفی وبررسی شده بود، به دانشجویان ارائه دادیم تا برداشت ادبی خاص و خلاقانه خود را نوشته و برای داوری ارسال کنند. پس از داوری برداشت‌های شرکت کنندگان بر اساس پارامترهای خاص، برداشت‌های برتر را به آرای اعضای کانون انتخاب و برنده را  اعلام کردیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.