شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱

همایش ملی سلامت سالمندی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار می شود

همایش ملی سلامت سالمندی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از برگزاری همایش ملی سلامت سالمندی به میزبانی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش مفدا جیرفت ،  دبیر همایش ملی سلامت سالمندی اظهار داشت: همایش ملی سلامت سالمندی ۱۳ و ۱۴ مرداد ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار می شود.

دکتر علی کمالی تصریح کرد: همایش ملی سلامت با هدف از برگزاری بررسی چالش‌ها و راهکارهای حوزه سالمندی با همکاری دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار می شود.

وی سالمندان در دوران کرونا، کیفیت و سبک زندگی در دوره سالمندی، تغذیه در سالمندی، سلامت روان و سلامت معنوی در سالمندی، فعالیت فیزیکی، معلولیت و توانبخشی در سالمندی، سیاست گذاری سلامت در سالمندی را از جمله محورهای همایش ملی سلامت سالمندی عنوان کرد.

وی دیگر محورهای همایش ملی سلامت سالمندی را اشتغال و استقلال مالی در سالمندان، بیماری ها و سندرم های شایع سالمندی، مداخلات ارتقاء دهنده سلامت سالمندان، دارو درمانی در سالمندی، پرستاری سالمندان، سلامت اجتماعی در سالمندی و سلامت زنان سالمند برشمرد.

دبیر همایش ملی سلامت سالمندی گروه هدف این همایش را شامل کلیه رشته ها اعلام کرد و گفت: مقالات برتر این همایش که دارای کد اخلاق باشند، در مجله دانشگاه علوم پزشکی چاپ و امتیاز آموزش مداوم و باز آموزی کسب می کنند.

وی افزود: آخرین مهلت ارسال مقالات به همایش ملی سلامت سالمندی ۳۰ خرداد ماه سال جاری است.

وی آدرس سایت همایش را elderhealth.jmu.ac.ir  و آدرس ایمیل دبیرخانه همایش را elderhealth@jmu.ac.ir اعلام کرد و گفت:علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۳۴۴۳۳۱۶۳۸۳ تماس برقرار کنند.

دکتر کمالی با بیان اینکه شناخت ابعاد و ویژگی‌های مختلف حوزه سالمندی نیازمند واکاوی و بررسی‌های علمی است، اظهار داشت:  دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در راستای ارتقاء کیفیت زندگی و ترویج فرهنگ خودمراقبتی سالمندان این همایش ملی سالمندی را برگزار می‌کند.

کد خبرنگار : ۲۶۰۱۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.