چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳

دکتر سادات حسینی: شورای صنفی یکی از نمادهای مشارکت اجتماعی دانشجویان در دانشگاه است

دکتر سادات حسینی

دکتر اکرم السادات سادات حسینی مدیر امور دانشجویی معاونت دانشجویی فرهنگی از برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان دستیاری در اردیبهشت 1400 خبر داد.

به گزارش مفدا تهران، در آستانه برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان، دستیاران و Ph.D دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت و گویی صمیمانه ترتیب دادیم با دکتر سادات حسینی مدیر امور دانشجویی دانشگاه که در ادامه می خوانید:

لطفا درخصوص هدف و ضرورت تشکیل و فعالیت شورای صنفی توضیح دهید.
شورای صنفی یکی از نمادهای مشارکت اجتماعی دانشجویان در دانشگاه است و به عنوان بازوی دانشگاه در امر هدایت و راهبری نیازهای دانشجویان و انتقال آن ها به دانشگاه نقش عمده ای ایفا می کند.

هدف از تشکیل شورای صنفی دستیاری چیست؟
در راستای توسعه همکاری دانشگاه با دانشجویان در نظر است تا شورای صنفی دستیاران نیز تشکیل گردد تا این دسته از دانشجویان نیز در راستای ارتقاء دانشگاه نظرات خود را ارائه دهند.

شورای صنفی دانشجویان چه کمک هایی می توانند انجام دهند؟
شورای صنفی علاوه بر مشارکت در هدایت و ارتقای نیازهای اولیه دانشجویان و انتقال دیدگاه های آنان به بدنه مدیریتی دانشگاه موظف است تا در ارتقای ساختار علمی دانشگاه و دانشجویان و به دنبال آن ارتقای استانداردها، فرآیندها و ارتباطات دانشگاه با مجامع مختلف داخلی و خارجی نیز بکوشد.
این شورا تجربه ای نو در دانشگاه علوم پزشکی تهران است و امید است با شروع کار بتواند استانداردهای ارائه خدمات را به این دسته از دانشجویان ارتقا بخشد.

برای جذب مشارکت دانشجویان در تشکیل شورای صنفی، چه برنامه های تشویقی در نظر گرفته شده است؟
مدیریت امور دانشجویی در نظر دارد تا مشوق های اجتماعی، معنوی و مادی لازم را برای دانشجویان فعال و پویا در این زمینه فراهم کند. انتظار می رود دانشجویان در انتخابات شورای صنفی مشارکت فعال داشته باشند و هر چه پر شورتر آن را برپا کنند.

شورای صنفی دانشجویان چه وظایفی برعهده دارد؟
حوزه های عملکرد شورای صنفی همه مواردی را که مرتبط با دانشجو و دانشگاه است را شامل می شود و مطالبه گری که حق مسلم و اولیه این گروه از دانشجویان است را به صورت ساختارمند محقق می سازد.

چه پیامی به دانشجویان دانشگاه برای انتخابات و تشکیل شورای صنفی دارید؟
مدیریت امور دانشجویی از همه دانشجویان، دستیاران و Ph.Dها دعوت می کند تا در انتخابات این شورا در 25 اردیبهشت ماه حضور فعال داشته باشند تا نمایندگان آنان در شورای صنفی از پشتوانه محکم حمایت دانشجویی برخوردار بوده و نماینده مناسب و شایسته ای برای همکاران و دوستان خود باشند.

در پایان‏ اگر‏ مطلب ‏دیگری‏‏ دارید‏ بیان‏ کنید؟
مدیریت امور دانشجویی مشارکت دانشجویان را فرصتی ارزشمند در راستای تعامل موثر با آن ها و شنیدن درخواست ها و مطالبات آنان می داند و امیدوار است در اولین فرصت گزارش اقدامات شورای صنفی را به اطلاع دانشجویان برساند.
خبرنگار: خدیجه شیخ عبداله

کد خبرنگار: 240501

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.