سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۲

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت خبر داد؛

پرداخت وام به ۲۰هزار دانشجوی دستیاری در سال جاری

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت خبر داد؛

مهندس بهروز رحیمی گفت: «در سال ۹۹ توانستیم به بیش از ۱۰ هزار نفر از دستیاران وام‌های ۱۵ میلیون تومانی پرداخت کنید که این تعداد در سال جاری به ۲۰ هزار نفر از دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی افزایش می‌یابد.»

به گزارش مفدابهشتی به نقل از مفداستاد- آیین رونمایی از مشارکت بانک قرض الحسنه مهر ایران در طرح شهید سلیمانی با همکاری وزارت بهداشت به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه در وزارت بهداشت برگزار شد.

در خلال این مراسم تفاهم نامه همکاری بانک قرض الحسنه مهر ایران و وزارت بهداشت منعقد شد. براساس این تفاهم‌نامه طرفین در زمینه‌های توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در چارچوب مسؤولیت‌های معاونت بهداشت وزارت بهداشت و برنامه‌های مسؤولیت اجتماعی بانک قرض الحسنه مهر ایران مساعدت و همکاری می‌کنند.

بدین منظور صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با همکاری بانک مهر ایران توانسته است تسهیلاتی را برای دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی فراهم کند. از این رو، با مهندس بهروز رحیمی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به گفت وگو نشستیم و از کمّ و کیف این موضوع جویا شدیم.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به «مشارکت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در طرح شهید سلیمانی با همکاری وزارت بهداشت» بیان کرد: «همکاری مشترک بین وزارت بهداشت و بانک مهر ایران کار  بسیار ارزشمندی است تا بخشی از جامعه بتواند در فعالیت‌های مسؤولانه و اجتماعی فعالیت کند. هدایت کردن و سوق دادن منابع اجتماعی و خیران به سمت رفع نیازهای سلامت و در حوزه بهداشت اهمیت بسیاری دارد که در وضعیت کرونا مغتنم است.»

امسال با پیگیری‌های صورت گرفته و مساعدت‌های وزیر بهداشت این وام‌ها حداقل به ۲۰هزار دستیار و با رقم بیش از ۳۰۰ میلیاردتومان اتفاق خواهد افتاد که با مشارکت بانک مهر ایران انجام می‌شود.

او اضافه کرد: «در یک سال گذشته صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت نیز با بانک مهر ایران تفاهم نامه‌ای را امضا کرد، به طوری که در سال ۹۹ توانستیم به بیش از ۱۰ هزار  دستیار وام‌های ۱۵ میلیون تومانی پرداخت کنیم. این تسهیلات که از محل منابع بانک مهر ایران بود حدود ۱۵۰ میلیارد تومان را شامل می‌شد.»

رحیمی درباره فعالیت‌های صورت گرفته و برنامه‌های امسال صندوق رفاه بیان کرد: «امسال با پیگیری‌های صورت گرفته و مساعدت‌های وزیر بهداشت این وام‌ها حداقل به ۲۰هزار دستیار و با رقم بیش از ۳۰۰ میلیاردتومان اتفاق خواهد افتاد که با مشارکت بانک مهر ایران صورت می‌پذیرد. البته در این زمینه بانک‌های دیگر می‌توانند مشارکت کنند تا از دانشجویان دستیاری و دوره‌های تخصصی که بخشی از نظام درمان و بهداشت را تقبل کرده‌اند حمایت به عمل بیاورند.»

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت همچنین اشاره کرد: «رویکرد اصلی و نحوه پرداخت  صندوق رفاه به صورت قرض‌الحسنه است و جامعه هدف ما تمام دانشجویان علوم پزشکی است که شامل حدود ۳۰۰ هزار نفر می‌شود و کاملا نگاه ما قرض‌الحسنه است. ما می‌توانیم با مکانیسم‌ها یا سرمایه گذاری‌های صندوق رفاه با سایر بانک‌ها همکاری مشترک داشته باشیم اما خروجی یا آن مبلغی که به دست دانشجو می‌رسد باید قرض‌الحسنه است. صندوق رفاه این آمادگی را به طور کامل دارد که با هرکدام از بانک‌ها و مؤسساتی که تمایل دارند در عرصه بهداشت و درمان قدم بردارند همکاری کند تا در قالب تفاهم نامه‌های مختلف تسهیلاتی را برای دانشجویان اخذ کند.»

برای دیدن فایل تصویری این گفت وگو، به لینک خبر مراجعه کنید:

https://mefda.ir/news/211125/

/ انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.