دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در نشست با اعضای هیات علمی به مناسبت روز استاد:

آموزش اولویت و دغدغه مهم دانشگاه/ ویژگی‌های فردی یک استاد آینده کشور را می‌سازد

روز استاد در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: آموزش و شیوه‌های آن دغدغه مهم ما در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر است و ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری یک استاد در تربیت دانشجو و ساختن آینده کشور نقش به سزایی دارد.

به گزارش مفدا ایرانشهر، نشست صمیمی رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با اساتید، اعضای هیات علمی و معاونین فرهنگی، آموزشی و تحقیقات به مناسبت روز معلم در سالن آمفی تئاتر معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

دکتر کامران کردی؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ضمن تبریک این روز به اساتید و اعضای هیات علمی بیان کرد: اخلاق، منش انسانی، حس مسئولیت پذیری و وجدان کاری مهمترین ویژگی های یک استاد است که می تواند نقش بسزایی در آموزش و تربیت ایفا کند.

وی افزود: ویژگی های فردی یک استاد در کیفیت آموزش و آینده این کشور اثر دارد و اولویت و دغدغه های آنها برای ما بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: توجه به مسئله آموزش به اندازه 2حوزه بهداشت و درمان برای دانشگاه اولویت دارد و تمام تلاش ما رفع کمبودها، امکانات و مهیا کردن زیر ساخت ها برای توسعه آموزش می باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: ما برای انجام فعالیت های دانشگاه هیچگونه مرزبندی با افراد و اشخاص نداریم و همه در هر نقطه که قرار دارند با هم یکسان و برابر هستند.

وی ادامه دارد: دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با نگاه مطلوب وزارتخانه در حال توسعه است  و برنامه ما ارتقاء همه معاونت ها و بخش ها برای داشتن یک مرکز علمی مهم و رسیدن به جایگاه واقعی آن است.

دکتر کردی اساتید و هیات علمی دانشگاه را عنصر موثر در رشد و توسعه دانست و اظهار کرد: تمام تلاش ما ایجاد شرایط مطلوب رفاهی و آموزشی برای همه اساتید است و برای پرداخت مطالبات و معوقات یک برنامه عملی داریم تا حق هیچ شخصی پایمال نشود.

وی خاطر نشان کرد: اساتید در حوزه آموزش باید با دقت و وسواس خاصی نسبت به دانشجویان فعالیت داشته باشند.

وی اشاره کرد: برای ارتقاء سطح علمی اساتید و کیفیت آموزشی، طرح نظر سنجی آنها به شیوه های مختلف از جمله نظرخواهی دانشجویان، عملکرد فعالیت های آموزشی، شیوه تدریس و سایر موارد با همکاری معاونت ها انجام می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیان کرد: شان و جایگاه یک استاد و هیئت علمی باید در دانشگاه حفظ شود و فراهم کردن شرایط و امکانات یکی از برنامه های مهم ما در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر است.

احمد بامری؛ معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ضمن تبریک این روز به اساتید دانشگاه بیان کرد: تمام تلاش ما در راستای نظام سلامت، توسعه زیر ساخت ها و خدمات آموزشی و ایجاد شرایط مطلوب برای همه اساتید است تا در امر آموزش دغدغه های کمتری داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به شرایط نامطلوب اقتصادی اما در تلاش هستیم تا کلیه حقوق، مطالبات و مزایا اساتید را به نحوه احسن با وجود همه مشکلات پرداخت کنیم.

وی در خصوص کمبود فضای آموزشی اظهار کرد: دانشکده پزشکی آبروی دانشگاه است و دغدغه ما تکمیل و تجهیز پروژه عمرانی آن می باشد که اقدامات لازم برای توسعه آن صورت گرفته است.

 

در این دیدار صمیمی دکتر موذنی؛ معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ضمن بیان مشکلات اساسی معاونت آموزشی  گفت:  نبود وسیله نقلیه و ایاب ذهاب اساتید یکی از بزرگترین مشکلات این حوزه می باشد و لازمه آن ایجاد شرایط زیرساختی مناسب است.

وی افزود: دانشگاه ما دارای ۱۰ رشته تحصیلی  و ۶۷ نفر هیات علمی است و برای افزایش شاخص کیفیت آموزشی و ارتقاء نیاز به اساتید بیشتری در این دانشگاه هستیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.