دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی یزد:

واگذاری یک‌هزار دستگاه دوچرخه به کارمندان و دانشجویان علوم پزشکی یزد/ لزوم تقویت انجمن‌های ورزشی در بدنه دانشگاه

همایش دوچرخه سواری در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به روایت تصویر

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به تحویل یک‌هزار دستگاه دوچرخه به کارمندان و دانشجویان این دانشگاه به صورت اقساطی گفت: در دو سال گذشته این دانشگاه در راستای ارتقای ترغیب افراد به ورزش ، اقدام به این کار کرده است.

محمد رضا ساده در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: با توجه به اینکه شهر یزد شهر دوچرخه‌ها است و شیوع بیماری کرونا باعث کم‌تحرکی افراد شده است، از این رو تصمیم گرفتیم با اعطای دوچرخه به دانشگاهیان از جمله دانشجویان علوم پزشکی و پرسنل دانشگاه، آنها را نسبت به ورزش کردن، تشویق کنیم. به هرحال با دوچرخه‌سواری، سیستم قلب و عروق انسان منظم‌تر می‌شود و دوچرخه‌سواری می‌تواند به بهبود وضعیت جسمانی و روحی افراد کمک شایانی کند.

توسعه انجمن‌های ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی یزد

ساده با اشاره به اینکه تلاش شده است در راستای توسعه و گسترش انجمن‌های ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی یزد، گام‌های مؤثری برداریم، گفت: سپردن مسوولیت و انجام کار به دانشجویان در زمینه مدیریت ورزشی قطعا ثمرات ارزشمندی دارد. دادن مسؤولیت به دانشجویان جوان و اینده دار که دارای نیروی جوانی و  انگیزه و شور و نشاط هستند، می‌تواند به توسعه ورزش کمک کند از این رو ما نیز تلاش کرده‌ایم انجمن‌های ورزشی خود را به دانشجویان بسپاریم.

وی با اشاره به اینکه هر انجمن ورزشی که به دست دانشجو بیفتند، قطعا موفق‌تر خواهد بود، خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی یزد در راستای تشکیل انجمن‌های ورزشی اقدامات شایانی کرده است و خوشبختانه به ازای هر رشته ورزشی که در وزارت بهداشت، فعالیت می‌کند، ما نیز انجمن ورزشی تشکیل داده‌ایم و خوشبختانه در این دانشگاه صفر تا صد امور انجمن‌های ورزشی، در دست دانشجویان علوم پزشکی است.

فعالیت‌های ورزشی به صورت مجازی در ایام کرونا

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به اینکه کرونا و شیوع این ویروس، باعث نشد که فعالیت‌های ورزشی دانشگاه متوقف شود، اظهار کرد: خوشبختانه ما در سطح خوابگاه‌های ورزشی و همچنین منازل، توانستیم ورزش را در میان دانشجویان توسعه دهیم. در طی سال گذشته که ویروس کرونا باعث شد خیلی از فعالیت‌های ورزشی به صورت فیزیکی، متوقف شود، ما با برگزاری مسابقات و همچنین فعالیت‌های ورزشی به صورت مجازی، شور و نشاطی دوباره به جمع دانشجویان حاکم کردیم. 

وی اظهار کرد: حتی حرکات و فیلم‌های ورزشی را برای دانشجویان ارسال کردیم تا آنها نیز بر اساس این فیلم‌ها، در محیط خوابگاهی یا منازل خود ورزش کنند و حتی آنها را تشویق کردیم تا اگر حرکات ورزشی و نرمشی مناسبی دارند، برای دانشگاه ارسال کنند تا دانشجویان دیگر نیز بتوانند از آن استفاده کنند. همچنین مسابقات ورزشی تحت عنوان جدول ورزشی برای دانشجویان در نظرگرفتیم و آن را برگزار کردیم و به نفرات برتر جوایزی تعلق گرفت.

ما فیلم های ورزشی که ورزش در خانواده ها به همه دانشجویان ارسال  حتی گفتیم اگر فیلمهایی دارند نشان می دهند فعالیتهای ورزش و تنوع دا که بفرتسنده دایایی

ساده گفت: همچنین سانس‌هایی در اختیار دانشجویان علوم پزشکی قرار دادیم تا بتوانند از زمین چمن دانشگاه استفاده کنند که خوشبتانه استقبال خوبی از سوی دانشجویان فراهم شد. که البته اکنون به دلیل شرایط سخت کرونایی، فعلا این فعالیت متوقف شده است اما به هرحال سعی کردیم شرایطی فراهم کنیم که دانشجویان و پرسنل ما در بیمارستانها، از ورزش و انجام فعالیت‌های جسمانی، غافل نشوند.

واکسیناسیون تمام کارکنان اداره تربیت بدنی یزد 

ساده همچنین از واکسینه شدن تمامی کارکنان اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد و گفت: خوشبختانه تمامی این پرسنل دربرابر ویروس کرونا، واکسینه شدند. به دلیل اینکه این طیف از جامعه دانشگاهی، با اقشار دانشجو در ارتباط هستند، از این رو تلاش کردیم با واکسینه کردن آنها، بخشی از نیازها را برطرف کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.