پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۵

با کوشش انجمن علمی دانشجویی مامایی؛

کارگاه کشوری " احیا قلبی ریوی تخصصی نوزادان و مادران باردار " در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد

مامایی

کارگاه کشوری "احیای قلبی ریوی تخصصی نوزادان و مادران باردار" با کوشش انجمن علمی دانشجویی مامایی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، در بستر اسکای روم، به مدت سه روز متوالی و با تدریس اعظم مومن زاده کارشناس ارشد مراقبت ویژه نوزادان و عادله رحمانیان کارشناس ارشد مشاوره مامایی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، کارگاه کشوری "احیای قلبی ریوی تخصصی نوزادان و مادران باردار" با کوشش انجمن علمی دانشجویی مامایی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، در بستر اسکای روم، به مدت سه روز متوالی و با تدریس اعظم مومن زاده کارشناس ارشد مراقبت ویژه نوزادان و عادله رحمانیان کارشناس ارشد مشاوره مامایی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد.

"فائزه شیدایی" کارشناس انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه گفت: فعالیت های انجمن های علمی دانشجویی بایستی بصورت گسترده تر و با بیشترین کیفیت ارائه شود که برگزاری کارگاه های کشوری می تواند شروعی برای این چنین فعالیت هایی باشد. همچنین فرهنگ سازی سلامت برای عموم مردم و ارتقا سطح آگاهی آنان بایستی در دستور کار انجمن ها قرار گیرد که تمام تلاشمان آن است به تدریج و با برنامه ریزی و کار جمعی بتوانیم به اهداف عالی انجمن های علمی برسیم.

"فاطمه دهنو خلجی" دبیر انجمن علمی دانشجویی مامایی در گفتگو با خبرنگار سرویس علمی پژوهشی گفت:با توجه به اهمیت موضوع احیای قلبی_ریوی، بویژه در دو گروه نوزادان و مادران باردار؛ که ایست قلبی در آنها می تواند به طور همزمان، دو حیات را در معرض خطر جدی قرار دهد، ضرورت آشنایی با اقدامات به موقع و صحیح در احیاء به وضوح آشکار می گردد، درهمین راستا و باهدف افزایش سطح آگاهی و آمادگی دانشجویان علوم پزشکی در سطح کشور این کارگاه تخصصی در سه روز متوالی با تدریس اساتید دانشگاه و به همت انجمن علمی دانشجویی مامایی علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد.

وی ادامه داد:  آزمون این کارگاه در ابتدای اردیبهشت ماه برگزار شد و به زودی از طریق درگاه های ارتباطی روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه؛  افرادی که حداقل نمره را در آزمون کسب کردند گواهی معتبری اعطا می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.