یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹

تشکیل اولین کارگروه ازدواج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی البرز

تشکیل

اولین کارگروه ازدواج دانشجویی با حضور مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاون فرهنگی دانشگاه، مدیر فرهنگی دانشگاه، رئیس اداره مشاوره و مسئول بسیج دانشجویی برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی مفدا البرز،اولین کارگروه ازدواج دانشجویی با حضور مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاون فرهنگی دانشگاه، مدیر فرهنگی دانشگاه، رئیس اداره مشاوره و مسئول بسیج دانشجویی برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه، دکتر میرخلیلی مدیر فرهنگی دانشگاه ضمن اشاره به اهمیت موضوع ازدواج دانشجویی، به سابقه آن در دانشگاه های دیگر و نقش نهاد مقام معظم رهبری در تحقق این امر پرداخت. وی افزود: حمایت مالی از مزدوجین دانشجویی، تدارک برنامه های فرهنگی و مشاوره ای و کمک به دانشجویان متقاضی ازدواج از مهمترین محورهایی است که باید به آن پرداخت.

در ادامه دکتر سمیه دهقان، ضمن اشاره به ضرورت ورود نهاد مقام معظم رهبری، خواستار تعریف فرایندهای لازم برای تحقق گام به گام استلزامات این مساله گردید. 

همچنین حجت الاسلام و المسلمین عابدی مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی البرز، این مساله را از اولویت های اصلی دفتر نهاد دانست و به اقداماتی که در این زمینه تاکنون صورت گرفته است، اشاره کرد.

به گفته حجت السلام و المسلمین عابدی، معرفی دانشجویان متقاضی برای ازدواج، انعقاد تفاهم نامه با مرکز جامع خانواده جهت مشاوره های لازم به دانشجویان و حمایت های مالی را از جمله این برنامه ها دانست. 

وی همچنین خاطرنشان کرد: البته مساله خوابگاه متاهلی از جمله مسائلی است که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

عارف نیکزاده، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه نیز ضمن تشکر بابت قرار دادن این مساله در ردیف مسائل اولویت دار دانشگاه، خواستار اهتمام جدی مسئولین به این امر شد و آن را یکی از مسائل اصلی فرهنگی دانشگاه عنوان کرد. 

لازم به ذکر است که در پایان مصوب گردید که این کارگروه به صورت ماهانه با حضور اعضای فعلی تشکیل گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.