شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲

وبینار ابتدا تا انتهای مسیر دانشجویان بهداشت عمومی برگزار شد

وبینار ابتدا تا انتهای مسیر دانشجویان بهداشت عمومی

دبیر انجمن علمی دانشجویی بهداشت عمومی دانشگاه علوم پزشکی بم از برگزاری وبینار ابتدا تا انتهای مسیر دانشجویان بهداشت عمومی ویژه دانشجویان رشته بهداشت عمومی خبر داد

به گزارش مفدا بم، وبینار کشوری و تخصصی بهداشت عمومی با همکاری انجمن های علمی دانشگاه های علوم پزشکی خراسان شمالی، بم، کرمان، جیرفت، سبزوار، شهرکرد، اصفهان و انجمن علمی کشوری بهداشت عمومی  روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۰ برگزار شد.

این وبینار با موضوع ابتدا تا انتهای مسیر یک دانشجوی بهداشت و با تاکید بر مبحث کارآموزی و با حضور بی نظیر دانشجویان بهداشت عمومی کشور برگزار شد.

در ابتدا دکتر مهری کارشناس بهداشت عمومی، با تاکید بر ارائه پیشنهادات برای بهبود عملکرد مراکز بهداشتی به مسئولین مربوطه، تصریح کرد: در زمان کارآموزی دانشجو باید با مراقبین سلامت ارتباط قوی برقرار کند و در تلاش برای یافتن نقاط قوت و ضعف مراکز بهداشتی کوشا باشد.

دکتر مهری اضافه کرد: در زمان دانشجویی و کارآموزی برای موفقیت در رشته بهداشت عمومی، تقویت فن بیان، یادگیری مهارت هایی مانند فتوشاپ و تولید محتوا و علی الخصوص روش تحقیق و پژوهش از اصل‌های اساسی محسوب می‌شوند.

در ادامه، دکتر حمید رضا محدث حکاک، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم‌ پزشکی خراسان شمالی با تایید سخنان دکتر مهری، افزود: دانشجویان بهداشت عمومی باید از ابتدای دوران دانشجویی با آنچه که در مراکز بهداشتی می گذرد آشنا شوند.

دکتر حکاک یاد آور شد: با عوض کردن کوریکولوم آموزشی رشته بهداشت عمومی که بسیار قدیمی است و سال هاست که تغییر نکرده است؛ واحدهای کارآموزی دانشجویان بهداشت عمومی باید قبل از سال آخر و در ترم های پایین تر شروع شود. 

و در انتهای وبینار دانشجویان راجع به تجارب کارآموزی به بحث و تبادل نظر پرداختند و بر این موضوع تاکید داشتند که، دانشجویان در دوران کارآموزی باید به دنبال یادگیری همه ی آنچه که یک مراقب سلامت باید بداند، باشند.

خبرنگار مفدا بم: سیده رویا موسوی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.