جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۱

پیام تبریک دکتر زالی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی بهداشت حرفه‌ای

پیام تبریک دکتر زالی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی بهداشت حرفه‌ای

دکتر علیرضا زالی در پیامی با تأکید بر نقش کارشناسان بهداشت حرفه‌ای در مقابله با کرونا، فرا رسیدن روز ‏جهانی بهداشت حرفه‌ای را تبریک گفت‎.‎

به گزارش مفدابهشتی به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی- متن پیام فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران و رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به شرح زیر است:
 

"تجربهی تاریخی حیات بشر بر روی زمین، ضرورت حفظ تندرستی را برای انسانها مسجل کرده است و انسانها به درستی دریافتهاند که باید با بهکارگیری علم و دانش عوامل بیماریزا را شناسایی، و از خطرات تهدیدکنندهی سلامت پیشگیری کنند.


بهداشت جز جداییناپذیر سلامت شناخته میشود که در هیچ جامعهای بدون ارتقای آن دستیابی به سلامت و تندرستی محقق نمیشود.


نامگذاری یک روز  با نام «روز جهانی بهداشت حرفهای» فرصت مغتنمیست برای تأکید بیشتر بر ضرورت و اهمیت علم بهداشت حرفهای که شاخهای از علم بهداشت است، با شناسایی، ارزشیابی و کنترل عوامل زیان‌آور در محیط کار از بروز بیماری‌ها و عوارضی که ممکن است عوامل مختلف آن را به وجود آورد، جلوگیری می‌کند.


بدون شک حفظ بهداشت در محیط کار مردم افراد جامعه ضرورتی اجتنابناپذیر است و این مهم محقق نمیشود مگر با همت تلاشگران حوزهی بهداشت حرفه‌ای که با شناسایی خطرات و عوامل زیان‌آور محیط کار بر سلامت شاغلان، در مسیر ارتقای سلامت جامعه نقشی اساسی ایفا میکنند.


همهگیری بیماری کرونا دولتها، کارفرمایان، کارگران و عموم مردم را با بحرانهای بیسابقهای دربارهی این ویروس مواجه کرد و ضرورت حفظ بهداشت در محیطهای کاری مختلف در مقابله با این بیماری، بار دیگر اهمیت فعالیتهای کارشناسان حوزهی بهداشت حرفهای را یادآوری کرد.


نقش پررنگ کارشناسان بهداشت حرفهای در عرصهی نبرد با کرونا که با بهکارگیری تخصص، دانش و مهارت خود و با مسؤولیتپذیری مثالزدنی تمام قد در برابر این بیماری ایستادگی کردند، بر هیچ کس پوشیده نیست و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز به خود میبالد که در تعلیم و آموزش متخصصان حوزهی بهداشت از دانشگاههای سرآمد کشور به شمار میرود و تاکنون دانشآموختگان برجستهای را در حوزهی بهداشت و بهویژه بهداشت حرفهای تقدیم جامعه کرده است.


ضمن گرامیداشت روز جهانی بهداشت حرفهای، فرا رسیدن این روز را به همهی فعالان عرصهی بهداشت حرفهای کشور بهویژه دانشجویان، کارکنان و استادان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تبریک میگویم و از درگاه خداوند متعال، سلامت، سعادت و توفیق روز افزون آنان را خواستارم."


انتهای پیام/
کدخبرنگار: ۷۷۰۳م.ر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.