جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶

معاون فرهنگی،دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان؛

به تشریح وضعیت دانشجویان در یکسال اخیر پرداخت

معاون فرهنگی،دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان؛

بیش از یکسال از شیوع ویروس کرونا در جهان می گذرد.و این بیماری تاثیرات مستقیمی بر روی بسیاری از مشاغل،آموزشگاه ها،مدارس،دانشگاهها و ...داشته است.دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز مانند سایر نهادهای آموزشی تحت تاثیر ویروس کرونا فعالیت های خود را تغییر داده و توانسته با وجود شیوع ویروس کرونا با رعایت نکات بهداشتی به دانشجویان خدمات مطلوب ارائه دهد.در ادامه گفتگوی مفدا کردستان با دکتر محمد باقر خادم عرفان معاون فرهنگی،دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان را می خوانید.

چه تعداد دانشجو در خوابگاه دانشگاه  ساکن هستند و بیشتر در چه رشته هایی تحصیل می کنند؟


در حال حاضر حدود ۱۵۰ دانشجو در خوابگاه ها ساکن هستند و بیشتر کارورزان پزشکی و پرستاری هستند البته تعدادی از کارآموزان پرشکی هم حضور دارند.وضعیت خوابگاههای دانشگاه از لحاظ رعایت پروتکلهای بهداشتی،فاصله گذاری و اسکان به چه شکلی است؟


از ابتدای شیوع بیماری کرونا پروتکلهای بهداشتی در خوابگاهها اعمال شد و سرپرستان و خدمه خوابگاهها در این زمینه تحت آموزش قرار گرفتند. نحوه اسکان در اتاقها بصورت دو نفر در هر اتاق است و به دانشجویان ساکن در خوابگاه ماسک داده می شود همچنین مایع ضدعفونی کننده هم در اتاقها توزیع شده است ضمنا غذا در بسته بندی بهداشتی در اختیار دانشجویان عزیز قرار داده می شود.


اگر دانشجوی به کرونا مبتلا شود چه اقداماتی در این زمینه از سوی دانشگاه انجام می شود؟

در صورت ابتلای دانشجویی به کرونا دانشجوی مبتلا شده به قرنطینه در نظر گرفته شده منتقل می شود و نظارت بر مراقبتهای پزشکی مناسب انجام می گیرد.


وضعیت واکسیناسیون دانشجویان ساکن در خوابگاه ها به چه صورت است؟

واکسیناسیون دانشجویان ساکن خوابگاه مطابق دستورالعمل کلی صورت کلی می گیرد و در حال حاضر کلیه کارورزان رشته های مختلف واکسینه شده اند و اکسترنهای پزشکی و سایر کارآموزان هم در اولویت هستند و بزودی در این زمینه اقدام صورت می گیرد. در خصوص سایر دانشجویان هم بر اساس پروتکل اولویتهای کشوری عمل خواهد شد.


وضعیت واکسیناسیون سرپرستان ‌وکارکنانی که با دانشجویان در ارتباط هستند به چه صورت است؟در زمینه واکسیناسیون سرپرستان خوابگاهها و سایر کارمندان هم هماهنگیهایی صورت گرفته و بزودی در این زمینه اطلاع رسانی خواهد شد.


واکسیناسیون عمومی کل دانشجویان به چه صورت و از چه تاریخی خواهد بود؟


اولویت تزریق واکسن بر اساس اولویتهای اعلام شده از طریق معاونت بهداشتی در نظر گرفته می شود و نوع واکسن هم بر اساس واکسنهای در دسترس در زمانهای مختلف خواهد بود.
تغذیه دانشجویان مقیم خوابگاه در حال حاضر از کجا تامین ‌ میشود و در اینده به چه شکل خواهدبود؟


غذای دانشجویان در بسته بندی بهداشتی در خوابگاهها توزیع می شود در ماههای اخیر بدلیل تغییر سیستم سلف سرویس و بازسازی آن غذا از طریق آشپزخانه بیمارستان کوثر تامین می شد که جا دارد از کلیه مسئولین بیمارستان کوثر علی الخصوص دکتر قطبی تشکر و قدردانی کنم البته از ماه آینده پخت غذا در سلف سرویس دانشگاه انجام خواهد شد.معاونت فرهنگی،دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در حهت رفاه دانشجویان در چند ماه  اخیر چه اقداماتی انجام داده است؟

صنعتی سازی سلف سرویس که منجر به افزایش کیفیت غذای دانشجویان خواهد شد،تکمیل فاز دوم خوابگاه ۲۲ گولان که افزایش ظرفیت اسکان دانشجو را به دنبال دارد،نوسازی کلی سالن ورزشی شماره یک دانشگاه و جایگزینی سیستم گرمایشی فرسوده آن با سیستم گرمایشی تابشی مدرن و همچنین نصب ضربه گیر در دیوارها و ستونهای سالن جهت افزایش ایمنی ورزشکاران،همچنین مقدمات ساخت سالن ورزشی در خوابگاه ۲۲ گولان فراهم شده است و نیز مقرر شده است سالن تیراندازی در پردیس دانشگاه ساخته شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.