جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶

دکتر محمد باقر خادم عرفان؛

به تشریح وضعیت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ابتدای شیوع ویروس کرونا پرداخت

دکتر محمد باقر خادم عرفان؛

معاون فرهنگی،دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از اسکان حدود ۱۵۰ دانشجو در حال حاضر در خوابگاه های دانشگاه خبر داد با عبور از پیک کرونا این تعداد به حدود ۵۰۰ نفر خواهد رسید.

دکتر محمد باقر خادم عرفان در گفتگو با مفدا کردستان اظهار داشت:دانشجویان ساکن خوابگاه ها کارورزان پزشکی و پرستاری هستند.همچنین  تعدادی از کارآموزان پزشکی هم حضور دارند.
وی در ادامه افزود:از ابتدای شیوع ویروس کرونا، پروتکلهای بهداشتی در خوابگاهها اعمال شد و سرپرستان و خدمه خوابگاهها در این زمینه تحت آموزش قرار گرفتند.
وی در مورد اسکان دانشجویان اذعان داشت:نحوه اسکان در اتاقها به صورت ۲ نفر در هر اتاق است و به دانشجویان ساکن در خوابگاه ماسک داده می شود همچنین مایع ضدعفونی کننده نیز در اتاقها توزیع شده است.و غذای مصرفی به صورت بسته بندی بهداشتی در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.
دکتر خادم عرفان در ادامه افزود:در صورت ابتلای احتمالی هر دانشجو به کووید۱۹ به محل قرنطینه در نظر گرفته شده منتقل می شود و نظارت بر مراقبتهای پزشکی مناسب انجام می گیرد.
معاون فرهنگی،دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت:واکسیناسیون دانشجویان ساکن خوابگاه ها مطابق برنامه ریزی جامع انجام می شود.همچنین در حال حاضر تمام کارورزان رشته های مختلف واکسینه شده اند.و اکسترنهای پزشکی و سایر کارآموزان هم در اولویت دریافت واکسن کرونا در آینده نزدیک هستند.
وی با اشاره به واکسیناسیون سایر دانشجویان بر اساس برنامه ریزی اولویتهای کشوری است افزود:در زمینه واکسیناسیون سرپرستان خوابگاهها و سایر کارمندان نیز هماهنگی های لازم  صورت گرفته است و به زودی در این زمینه اطلاع رسانی خواهد شد.همچنین اولویت تزریق واکسن بر اساس اولویتهای اعلام شده از طریق معاونت بهداشتی در نظر گرفته می شود و نوع واکسن هم بر اساس واکسنهای در دسترس در زمانهای مختلف خواهد بود.
دکتر خادم عرفان  ادامه داد:غذای دانشجویان در بسته بندی بهداشتی در خوابگاهها توزیع می شود.همچنین در ماههای اخیر به دلیل تغییر سیستم سلف سرویس و بازسازی آن غذا از طریق آشپزخانه بیمارستان کوثر تامین می شد که جا دارد از کلیه مسئولین بیمارستان کوثر علی الخصوص دکتر قطبی تشکر و قدردانی کنم البته از ماه آینده پخت غذا در سلف سرویس دانشگاه انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در یکسال اخیر اقداماتی در جهت افزایش رفاه و خدمت رسانی به دانشجویان انجام شده است تصریح کرد:صنعتی سازی سلف سرویس که منجر به افزایش کیفیت غذای دانشجویان خواهد شد،تکمیل فاز دوم خوابگاه ۲۲ گولان که افزایش ظرفیت اسکان دانشجو را بدنبال دارد،نوسازی کلی سالن ورزشی شماره یک دانشگاه و جایگزینی سیستم گرمایشی فرسوده آن با سیستم گرمایشی تابشی مدرن بوده است.
وی در ادامه این خبر عنوان کرد:از دیگر اقدامات رفاهی و خدمت رسانی به سایر دانشجویان در یکسال اخیر نصب ضربه گیر در دیوارها و ستونهای سالن جهت افزایش ایمنی ورزشکاران،همچنین مقدمات ساخت سالن ورزشی در خوابگاه ۲۲ گولان فراهم شد و اقدام به ساخت سالن تیراندازی در پردیس دانشگاه بوده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.