جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴

در مراسم افتتاح خوابگاه دانشجویی دخترانه ۱۵ خرداد دانشکده علوم پزشکی نیشابور مطرح شد؛

توجه به علم و دانش در نظام جمهوری اسلامی/ ارتقای دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه علوم پزشکی و جذب دانشجو در رشته پزشکی

نیشابور

خداوند را شاکریم که در نظام جمهوری اسلامی توجه به علم و دانش بسیار مورد توجه است. زمانی که خوابگاه دانشجویان دختر را به این زیبایی می‌سازیم پیامی دارد و آن جایگاه دانش، دانشجو و علم در نگاه مسؤولان ما است.

به گزارش مفدا نیشابور، در مراسم افتتاح خوابگاه 15 خرداد دانشکده علوم پزشکی نیشابور، حجت‌الاسلام یعقوبی امام جمعه نیشابور بیان داشت: این مکان مبارک و زیبا برای دانشجویان عزیز و ارزشمند ما به همت مسؤولان خدوم و ارزشمند بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، دانشکده نیشابور و وزارت بهداشت به بهره‌برداری رسید.  خداوند را شاکریم که در نظام جمهوری اسلامی توجه به علم و دانش بسیار مورد توجه است. زمانی که خوابگاه دانشجویان دختر را به این زیبایی می‌سازیم پیامی دارد و آن جایگاه دانش، دانشجو و علم در نگاه مسؤولان ما است.

وی گفت: در کشور عزیز اسلامی ایران دانشجویان دختر پابه پای پسران و حتی در بخش‌هایی جلوتر از پسران در حال رشد و تحصیل هستند. ما در ادامه مسیر خود هر موفقیتی را بخواهیم به دست بیاوریم باید سراغ علم و دانشگاه برویم. باید علم در کشور ما چشمه جوشان باشد و ما را به استقلال علمی و به دنبال آن استقلال اقتصادی و سیاسی برساند. دانشگاه ما امروز مهد تربیت جوانان و فرزندانی است که با تفکر شهیدانمان کار می‌کنند

در ادامه مهندس احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: یکی از موضوعاتی که سالیان سال مطالبه بزرگ مردم خطه نیشابور است، ارتقای دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه علوم پزشکی است که مصوبه شورای انقلاب فرهنگی در این خصوص امکان رسیدن به این موضوع را کمی سخت کرده است. این در حالی است که زیرساخت‌های این دانشکده از برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی بیشتر است.

وی جذب دانشجو در رشته پزشکی را مطالبه دیگر مسؤولان دانشگاهی نیشابور دانست و خطاب به دکتر لاری گفت: این موضع در شورای گسترش در حال مطرح شدن است و موافقت‌ها نیز در این خصوص انجام شده است. البته زمزمه‌هایی مبنی بر این‌که دانشجویان پزشکی دو سال و نیم اول طول تحصیل خود یعنی علوم پایه را از طریق دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دانشکده نیشابور بگذرانند مطرح شده است که ما درخواست طول دوره کامل را داریم.

این مقام مسؤول موضوع سوم مورد مطالبه خود به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی را بحث سلف سرویس دانشکده علوم پزشکی نیشابور عنوان کرد و گفت: اگر این آمادگی از سوی وزارت بهداشت وجود داشته باشد که یک سوم هزینه ساخت این سلف را شهرستان و دو سوم را وزارت بهداشت پرداخت کند، خبر ساخت این سلف سرویس، عیدی ولادت با سعادت امام حسن مجتبی علیه السلام باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.