پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳

توسط تشکل دانشجویی "جاد" انجام گرفت:

انتشار بیانیه خطاب به نمایندگان مردم در مجلس/ درخواست طرح سوال نمایندگان مجلس از وزیر امور خارجه

جاد

تشکل اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با صدور بیانیه ای خطاب به دکتر روح الله نجابت(جوان ترین نماینده حال حاضر این مجلس) و دکتر عزیزی(عضو کمیسیون امنیت ملی)، نمایندگان مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی و به رویدادهای اخیر پیرامون انتشار فایل صوتی وزیر امور خارجه کشور، واکنش نشان دادند.

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر نجابت

جناب آقای دکتر ابراهیم عزیزی

نمایندگان مردم شریف شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی 

باسلام و احترام

ضمن عرض قبولی طاعات و عبادات شما در این ماه پر خیر و برکت و آرزوی توفیق بندگی مخلصانه، سمع و نظر حضرتعالی را به چند نکته در آسمان آشفته امروز جامعه در سایه دولت تدبیر و امید جلب مینمایم. شهید بهشتی میفرماید: "دانشجو موذن جامعه است، اگر خواب بماند نماز امت قضا می‌شود". پس ما دردهای امروز جامعه را فریاد میزنیم تا شمایی که صدای مردم در مجلس  میباشید، آنرا شنیده و در راستای حل آن قدمی بردارید. شهید اوینی میفرمایند: "همه چیزی که باعث شد انقلاب اسلامی با تمام انقلاب های جهان متفاوت شود، الگوی اصلی آن بود که بر ایمان و اراده الهی تکیه کرده، برخلاف تمام قدرت های استکباری که  همه جامعه شان  را بر اساس مادیات و نیازهای پست خویش بنا میسازند و در مادیات، حرف اول را پول و مسائل اقتصادی میزند"! آری اقتصاد مهم است. امام علی(ع)میفرمایند از دری که فقر بیاید، ایمان می‌رود ولی اساس تفکر اسلام و انقلاب و جمهوری اسلامی آیه “فاستقم کما امرت و من تاب معک” می‌باشد. آیه ای که در شعب ابی طالب بر پیامبر(ص)نازل گردید. وقتی که استقامت ورزیده و از زمره آن اکثریت خارج شدیم، دیگر اقتصاد نیست که برای ما تعیین تکلیف می‌کند بلکه اعتقاد ماست!

نزدیک به ۴۳سال است که با پیروز شدن انقلاب اسلامی بین جمهوری اسلامی و قدرت های استکباری جهان جنگ اقتصاد و اعتقاد در جریان است! و ما در این مدت هنگامی اقتدار و عزت داشته ایم که با توکل بخدا و اراده خودمان پیش رفته ایم و هنگامی ذلیل و خوار بودیم که اعتقادمان را فدای اقتصادمان کردیم! ۸ ساله اخیر تحریم های کمرشکن زیادی بر همه ما گذشته است، آسیب های زیادی دیده ایم ولی هیچ گاه از سیاستمداران و دیپلمات هایمان نخواستیم که بروند و لبخند بزنند و تحقیرمان کنند و برگردند! هیچوقت نخواستیم هسته ای مان را، که خود پایه ای برای داشتن اقتدار در مقابل مستکبرین است را فدا کنند! دانشمندان هسته ای مان  را ترور کنند و آب از آب تکان نخورد! هیچوقت نخواستیم که عزیزدلمان، سردار شهیدمان، حاج قاسم سلیمانی را که امید مظلومان منطقه بود،سرداری که اگر نبود داعش مردمان ما را قتل عام کرده  و داعشی که اگر قرار بود با دیپلماسی آقایان حل شود، الان آقایان باید برای آنها خم و راست می‌شدند، را ترور کنند و امروز وزیر سابق امور خارجه آمریکا بگوید "اهمیت حمله ما به قاسم سلیمانی را از ظریف بپرسید"!!! 

جناب آقای دکتر نجابت و جناب آقای دکتر ابراهیم عزیزی، روزی که ما شما را به عنوان یک جوان مومن انقلابی، اصلح دانستیم که به مجلس بروید برای امروزی بود که دردهای دلمان از مسئولینی که با وقاحت خودشان با زبان خودشان میگویند، قاسم سلیمانی مزاحمی بود برای مذاکراتمان! مذاکراتی که ۸سال اب، نان و هوای مردم را به آن گره زدند و در نهایت امروز میبینیم که اب و نان که عایدمان نشد هیچ، عزیزانمان را هم از دست داده ایم، اقتدار دیپلماسیمان را هم از دست داده ایم، اعتبار پاسپورت هایمان را هم از دست داده ایم و از همه زمان ها بیشتر اعتقادمان فدای اقتصادمان شد و از اصل اساسی اسلام بسیار فاصله گرفته ایم.

جناب آقای دکتر نجابت، جناب آقای دکتر عزیزی، با دلی آکنده از درد و ناراحتی از شما تقاضا داریم کلید طرح سوال از وزیر امور خارجه، آقای ظریف را در مجلس بزنید و به جدیت در مورد عملکردشان، جاسوسان تیم هسته ای و صوتی که اخیرا از ایشان قبل از همه جا از شبکه معاند اینترنشنال منتشر شده است بپرسید. هرچند که آب رفته به جوی باز نمیگردد و ۸ سال تمام خسارت فقط عایدمان گشته، از دیپلماسی های آقایان! ولی همین که عملکردشان برای ملت شفاف شود و درس عبرتی باشد برای دولت ها و نمایندگان دیپلماسی آینده، تا بدانند هنگامی که دور میزها نشسته، لبخند زده و امتیازات هدیه می‌دهند، معیشت، آینده و اعتقادات ۸۰ میلیون ایرانی را مبادله می‌کنند!

وسلام علی من تبع الهدی 

نهم اردیبهشت ۱۴۰۰

 جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.