پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۳

جزئیات فاز ۲ واکسیناسیون کووید-۱۹ اعلام شد

جزئیات فاز ۲ واکسیناسیون کووید-۱۹ اعلام شد

معاون بهداشت وزارت بهداشت جزئیات فاز دوم واکسیناسیون را اعلام کرد که در این مرحله ۲ گروه از افراد واکسنه می‌شوند و اطلاع رسانی از طریق پیامک انجام خواهد شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت جزئیات فاز دوم واکسیناسیون را اعلام کرد. فاز دو به شرح زیر می‌باشد:

این فاز شامل دو گروه از جمعیت کشور می‌شود که نخست در فاز ۲/۱، افراد بالای ۸۰ و ۸۵ سال و همچنین بالای ۷۵ سال، ۷۰ تا ۷۵ سال، ۶۵ تا ۷۰ سال و ۶۰ تا ۶۴ سال را واکسیناسیون می‌شوند. سپس در فاز ۲/۲ افراد ۱۶ تا ۶۴ سالی که در لیست بیماران خاص و صعب‌العلاج قرار دارند. واکسیناسیون می‌شوند.

همچنین بیماران دیالیزی، پیوندی، MS، تالاسمی، هموفیلی، بیماران درگیر سرطان فعال و…، در فاز ۲/۲ قرار دارند و اطلاع‌رسانی برای واکسیناسیون این دو گروه در فاز ۲، از طریق پیامک انجام خواهد شد.

حدود ۸.۳ میلیون نفر سالمند و ۶.۲ میلیون نفر بیماران خاص و صعب‌العلاج هستند که پیش‌بینی می‌کنیم تا نیمه تیر ماه ۱۴۰۰، این افراد واکسن بزنند.

همچنین معوان درمان ستاد کرونا اعلام کرد که افراد مبتلا، برای پیدا کردن تخت خالی ویژه بیماران کرونا می‌توانند با شماره ۶۰۷۰ تماس حاصل نمایند تا در صورت دارا بودن دستور بستری، کادر درمان بر اساس منطقه جغرافیایی محل سکونت بیمار، برایشان مکان یابی کرده و آن ها را به بیمارستان دارای تخت خالی ارجاع دهند.

بیماران می‌توانند با شماره گیری ۶۰۷۰ و استفاده از کد ۰۲۱ از این خدمت بهره مند شوند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.