چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۱

برگزاری دومین نشست از سری کرسی های آزاداندیشی "انتخاب اصلح" در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

انتخاب اصلح

به همت معاونت فرهنگی، دانشجویی و کمیته کرسی های آزاداندیشی دانشگاه علوم پزشکی، دومین نشست از سری نشست های "انتخاب اصلح" با هدف بررسی و تحلیل علل حضور در انتخابات برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، به همت معاونت فرهنگی، دانشجویی و کمیته کرسی های آزاداندیشی دانشگاه علوم پزشکی، دومین نشست از سری نشست های "انتخاب اصلح" با هدف بررسی و تحلیل علل حضور و افزایش میزان مشارکت در انتخابات برگزار شد.

در ابتدای این نشست که به میزبانی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و با حضور معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه، اساتید و اعضای هیات علمی این دانشکده برگزار گردید، دکتر محمد نبی احمدی، کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی به اهمیت موضوع انتخابات و انتخاب اصلح اشاره و به نقش مهم جامعه دانشگاهی در این زمینه اشاره نمود.

وی یکی از مهم‌ترین اهداف حضور مردم پای صندوق‌های رأی را وظیفه ای شرعی دانست و افزود: با وجود اهمیت حضور مردم در صحنه انتخابات، نباید هدف اصلی از مشارکت سیاسی مردم در انتخابات که همان تعیین فرد اصلح و دخالت در امور سیاسی جامعه‌شان است، مغفول واقع شود و باید میدان برای افکار مختلف موجود در جامعه فراهم شود.

احمدی ادامه داد: طبیعتا مقوله انتخاب کردن، مراتب متفاوتی دارد اما موضوع انتخابات با توجه به شرایط موجود از جمله موضوعاتی است که سبب می شود با انتخاب فرد اصلح، احساس مسئولیت نظام در مقابل خواست‌های جامعه افزایش یابد.

وی تصریح کرد: مشارکت گسترده مردم در انتخابات همواره از اهمیت بسیار بالایی برای همه کشورهای دارای دموکراسی برخوردار بوده و ایران هم از این قاعده مستثنا نیست اما حفظ سلامت مردم نیز با توجه به شرایطی که اپیدمی بیماری کرونا در کشور به وجود آورده، اهمیت بسیار بالایی دارد و مسئولین اجرایی کشور بایستی با فراهم نمودن شرایط موجود به این مهم دست یابند. 

در ادامه این کرسی، برخی حاضران در سالن و اساتیدی که به صورت مجازی این نشست را دنبال می کردند، به بیان سوالات و نظرات خود درباره موضوع مورد بحث و مولفه ها و چالش های موجود، میزان مشارکت مردم در انتخابات و نتایج آن برای کشور، شیوه و علل ترغیب مردم به مشارکت بیشتر در انتخابات، ترسیم وضعیت فعلی جناح‌ها، مواضع رهبر معظم انقلاب درخصوص فواید مشارکت در انتخابات و... پرداختند.

گفتنی است برنامه کرسی های آزاداندیشی "انتخاب اصلح" دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در راستای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب و در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کشور، به صورت هفتگی و در دانشکده های این دانشگاه برگزار خواهد شد که اعضای هیات علمی دانشکده بهداشت در هشتمین روز از اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ میزبان این برنامه بودند./انتهای پیام

کد خبرنگار؛ ۰۵۱۰۱۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.