چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۶

پیام تبریک رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زابل به مناسبت روز روانشناس

زابل

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان در پیامی نهم اردیبهشت ماه، "روز روانشناس و مشاور" را به همه روانشناسان و مشاوران به ویژه همکاران این اداره تبریک گفت

به گزارش مفدا زابل، رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان در پیامی نهم اردیبهشت ماه، "روز روانشناس و مشاور" را به همه روانشناسان و مشاوران به ویژه همکاران این اداره تبریک گفت.

در پیام سرکارخانم سیاسری آمده است:

نهم اردیبهشت به عنوان روز جهانی روانشناس و مشاور نامگذاری شده و یادآور تلاش آنانی  است که برای آرامش روانی جامعه تلاش می کنند .
  ضرورت و اهمیت  نقش موثر روانشناس در زندگی افراد در تامین سلامت روان یک جامعه  مشهود است و نامگذاری به این نام بر رسالت بزرگ جامعه بزرگ مشاوران و روانشناسان تاکید دارد که برای تزکیه و باز آفرینی روانی سالم آحاد جامعه در تکاپو هستند.

سلامت روان نقش مهمی در تضمین پویایی و کارآمدی هر جامعه ایفا می کند. توجه به سلامت روان در دانشجویان علوم پزشکی به عنوان سرمایه های اجتماعی و اعضای کلیدی حلقه بهداشت و درمان ضرورتی انکارناپذیر است.

امروزه آنچه با روح و روان و اعتقادات و اخلاقیات انسان ها سر و کار دارد، اهمیت زیادتری در سلامت انسان پیدا کرده است و سلامت معنوی بعدی بسیار مهم در سلامت انسان محسوب شده است.

روانشناسان و مشاوران در این ارتباط، نقشی بی بدیل دارند که چنانچه مبتنی بر سواد اسلامی، علم جدید و از آن ها مهمتر اعتقاد و باور عمیق و دلسوزی برای سلامت واقعی و کامل انسان ها باشد، می تواند در تامین سلامت ایشان معجزه آسا عمل کند.

یک روانشناس خوب با شفای روح انسان‌ها به آن‌ها کمک می‌کند تا زندگی بهتری داشته باشند و به خودآگاهی و سلامت روان برسند، روانشناس و مشاور باعث شد تا با این کار به اهمیت و نقش مؤثر روانشناسی در زندگی افراد بیش‌ از پیش تأکید شود.

روانشناسی هم یکی از قدیمی ‌ترین نظام ‌های علمی و هم یکی از جدیدترین آنهاست، ما همواره از رفتار خودمان در شگفت بوده‌ ایم و اندیشه‌ های مربوط به ماهیت انسان بسیاری از کتاب های مذهبی و فلسفی ما را پر کرده است، حتی در قرن‌ های چهارم و پنجم پیش از میلاد مسیح، افلاطون، ارسطو و دیگر دانشمندان یونان باستان با بسیاری از مسایل مانند حافظه، یادگیری، انگیزش، ادراک، خواب دیدن و رفتار نا به هنجار که روانشناسان امروزی نیز با آنها سروکار دارند دست و پنجه نرم می ‌کردند

بی تردید توفیق خدمتگذاری از توفیقات و بهترین هدایای الهی است و  تلاش برای تأمین سلامت روان در دانشگاه علوم پزشکی زابل به عنوان بزرگترین موهبت الهی و پاداشی عظیم دارد.

اینجانب  نهم اردیبهشت ماه روز روانشناس و مشاور، را به تمام عزیزانی که در عرصه نظام سلامت برای آرامش روانی دانشحویان و جامعه تلاش می کنند علی الخصوص روانشناسان و مشاوران پر تلاش  اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی زابل تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال سلامتی و توفیق برای شما مسالت دارم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.