چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۰

در پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای مطرح شد؛

حفظ و ارتقای سلامتی مردم، یکی از مهمترین اولویت‌های هر جامعه‌ای است

دکتر باذلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد

دکتر باذلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در پیامی با تبریک «روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای» و قدردانی از فعالان این حوزه بویژه در مقابله با کووید ۱۹، حفظ و ارتقای سلامتی مردم را یکی از مهمترین اهداف و اولویت‌های هر جامعه‌ای در راستای توسعه پایدار برشمرد.

به گزارش مفدا – گناباد، متن پیام به این شرح است:

به نام خدا

هشتم اردیبهشت ماه امسال مصادف با ۲۸ آوریل از سوی سازمان بین‌المللی کار (ILO) به عنوان روز جهانی بهداشت حرفه‌ای با شعار "پیش بینی، آمادگی و پاسخگویی به بحران" نامگذاری و تاکید شده است "اکنون روی افزایش تاب آوری نظام‌های ایمنی و بهداشت حرفه‌ای سرمایه گذاری کنیم".

حفظ و ارتقای سلامتی مردم همواره یکی از مهمترین اهداف و اولویت‌های هر جامعه‌ای در راستای توسعه پایدار بوده است؛ با پیشرفت علم و دانش به ویژه در حوزه سلامت، بررسی شرایط نامناسب محیط کار و پیشگیری از خطرات تهدیدکننده سلامت به منظور حفظ سلامت جسمی، روانی و اجتماعی شاغلین به عنوان یکی از جنبه‌های موثر در حوزه سلامت مورد توجه قرار گرفت.

امسال هم با توجه به شیوع ویروس کرونا و اثرات منفی آن، سازمان بین‌المللی کار در شعار خود بر تقویت سیستم‌های ملی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای در جهت افزایش تاب آوری و مقابله با بحران‌های موثر در سلامت شاغلین تاکید کرده است.

اینجانب با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه ضیافت الهی و قدردانی از تلاش‌های فعالان حوزه بهداشت حرفه‌ای بویژه در مقابله با کویید ۱۹، فرا رسیدن روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای را به همه بازرسان و کارشناسان بهداشت حرفه‌ای، کارفرمایان و کارگران و همچنین اعضای هیأت علمی و دانشجویان این رشته تبریک عرض نموده و امیدوارم که با همکاری و همراهی همه مردم و کارفرمایان و کارگران عزیز، بتوانیم بر بحران کووید ۱۹ فائق شویم و این قشر پرتلاش در مسیر فعالیت‌های صنعتی، تولیدی و خدماتی خود برای سربلندی ایران عزیز موفق باشند.

 دکتر جواد باذلی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.