چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹

مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری این بانک با وزارت بهداشت:

مدیر عامل بانک مهر ایران: امیدوارم باب توجه به حوزه سلامت کشور در فعالیت‌های خیرخواهانه باز شود

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و وزارت بهداشت

دکتر مرتضی اکبری اظهار داشت: ما شاهد رنجی بودیم که کادر درمان کشور در این مدت دچار آن بودند و حس کردیم باید در این حوزه کاری کنیم هر چند منابع کم است اما این تفاهم نامه شروعی است برای اینکه باب توجه به حوزه سلامت کشور در فعالیت‌های خیرخواهانه باز شود.

آیین "رونمایی مشارکت قرض‌الحسنه مهر ایران در طرح شهید سلیمانی  با همکاری وزارت بهداشت" برگزار شد. در این مراسم دکتر سیماسادات لاری سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشتی و مهندس بهروز رحیمی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت حضور داشتند. در این جلسه تفاهم نامه همکاری بانک قرض الحسنه مهر ایران با وزارت بهداشت در راستای مسئولیت اجتماعی بانک و به منظور ارائه تسهیلات به کادر درمان و اعطاء تجهیزات پزشکی به مراکز درمانی منعقد شد.

دکتر مرتضی اکبری مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در این جلسه که روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه برگزار شد، اظهار داشت: انعقاد این تفاهم نامه در راستای مسئولیت اجتماعی بانک و حوزه کاری آن در راستای اعطای تسهیلات قرض الحسنه بوده است.  در ۱۳ سالی که از فعالیت بانک می‌گذرد عملکرد آن به گونه‌ای بوده که بخش قابل توجهی از جامعه در حوزه تسهیلات بدون بهره یا کم بهره از تسهیلات آن بهره‌مند شده‌اند. در این مدت ۸۲ هزار میلیارد تومات تسهیلات به ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اعطاء شده و هر سال با پیشرفت فعالیت‌های بانک این اعداد بزرگتر شده است؛ در این مدت ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر، ۳۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه گردش مالی منابع در بانک‌های قرض الحسنه از بانک‌های تجاری بیشتر است، اظهار داشت: معوقات ما زیر یک درصد است و این در حوزه بین‌الملل نیز از افتخارات ماست. ما سالیانه ۷۰ درصد رشد منابع و ۶۵ درصد رشد تسهیلات داریم.

اکبری با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم جامعه گفت: گاهی از طریق تسهیلاتی با ارقام کوچک می‌توان بخشی از مشکلات مردم را حل کرد. به همین خاطر بانک قرض الحسنه مهر ایران توانسته اعتماد مردم را از طریق ارائه تسهیلات با سود ۰ تا ۴ درصد، جلب کند.

مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به اینکه چون یک بانک قرض الحسنه هستیم باید اقدامات خیرخواهانه ما در حوزه مسئولیت اجتماعی بیشتر باشد، خاطر نشان کرد: از حدود ۴ سال گذشته اقدامات ارزشمندی در زمینه فعالیت‌های خیرخواهانه صورت گرفته است؛ از جمله ساخت خانه بهداشت  مدرسه، پرداخت وام به زنان سرپرست خانوار و تهیه وسائل کمک آموزشی برای مدارس مناطق محروم.

اکبری در این رابطه افزود: اواخر سال ۹۸ مصوبه‌ای داشتیم که بر اساس آن ۵۰۰ هزار خانه روستایی در سه استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و ایلام با هزینه بانک بیمه شدند و در صورت بروز حادثه بانک خسارت کامل آنها را پرداخت خواهد کرد.

۱۳۰ هزار میلیارد ریال به خرید ۱۵ هزار قلم تجهیزات اختصاص داده شد

وی با اشاره به این نکته که نظام بانکی در یک سال گذشته که از شیوع کرونا می‌گذرد آسیب‌های زیادی دیده است، اظهار داشت: کارکنان بانک‌ها به دلیل مراجعات زیاد مردم، بسیار در معرض خطر بیماری قرار دارند؛ از ۳ هزار کارمند بانک ما ۱۲۰۰ نفر کرونا گرفتند و تعدادی هم فوتی داشتیم. از طرفی ما شاهد رنجی بودیم که کادر درمان کشور در این مدت دچار آن بودند و حس کردیم باید در این حوزه کاری کنیم هر چند منابع کم است اما این تفاهم نامه شروعی است برای اینکه باب توجه به این حوزه در فعالیت‌های خیرخواهانه در کشور باز شود.

مدیر عامل بانک ادامه داد: سال گذشته سهامداران بانک تصویب کردند که جریمه دیرکرد اقساط، صرف کارهای عامل المنفعه شود که بخشی از آن به خرید تجهیزات پزشکی برای مبارزه با کرونا اختصاص یافت. ۱۳۰ هزار میلیارد ریال به خرید ۱۵ هزار قلم تجهیزات اختصاص داده شد و اقلام خریداری و توزیع شدند. تا جایی که امکانات مهیا باشد به این نوع اقدامات ادامه می‌دهیم تا زمانی که بیماری ریشه کن شود. همچنین در هیات مدیره مصوب شد که ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای ۲۲ هزار بهورز و پرستار با معرفی وزارت بهداشت اختصاص یابد و هر نفر به طور متوسط ۱۰ میلیون تومان وام با کارمزد ۰ تا ۴ درصد دریافت کند.

اکبری در پایان درباره شرایط دریافت تسهیلات تاکید کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران در حوزه الکترونیکی بانکی پیشرو است و تلاش داریم با کمترین مراجعه توسط افراد، اعطای تسهیلات در کمترین زمان ممکن صورت گیرد. امیدوارم با زحماتی که کادر درمان کشور متحمل می‌شوند هر چه زودتر موج چهارم کرونا را رد کنیم و فشاری که روی همه اقشار جامعه به خصوص کادر درمان وجود دارد، کم شود و با توفیقاتی که در حوزه تولید واکسن رخ می‌دهد شاهد برطرف شدن بیماری باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.