سه‌شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۱

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها؛

تمهیدات نهاد رهبری جهت مدیریت فضای دانشگاه‌ها در ایام انتخابات

نهاد رهبری

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تمهیدات نهاد رهبری جهت مدیریت فضای دانشگاه‌ها در ایام انتخابات و جلوگیری از فعالیت‌های جناحی دراین ایام را تشریح کرد.

به گزارش مفدا به نقل از نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام علی تقوی، درباره تمهیدات نهاد رهبری جهت مدیریت فضای دانشگاه‌ها در ایام انتخابات و جلوگیری از فعالیت‌های جناحی گفت: با توجه به ادامه یافتن شیوع کرونا به احتمال زیاد امسال امکان فعالیت حضوری در دانشگاه‌ها را نداشته باشیم، به طور قطع محدودیت‌هایی در برگزاری برنامه‌های انتخاباتی خواهیم داشت و اغلب فعالیت‌ها در فضای مجازی تمرکز می‌یابد.

وی ادامه داد: فضای مجازی در عین اینکه فضای خوبی برای فعالیت است اما دارای نوعی افسارگسیختگی هم هست و فضایی نیست که بتوانیم آن را محدود کنیم یا در سیطره خود داشته باشیم. طراحان این فضا هم به طور صریح اذعان دارند که طراحی این فضا را برای حاکمیت کردن بر مردم و حتی دولت‌ها در جهان انجام داده‌اند، و اهداف حاکمیتی جز اهداف بلند مدت آنها است و به راحتی نمی‌تواینم برای مدیریت فضای مجازی ممیزی در نظر بگیریم اما می‌توانیم جبهه فعالان انقلابی و تأثیرگذار را در فضای مجازی تقویت کنیم.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: یک وظیفه ما در فضای مجازی ترغیب مردم به مشارکت حداکثری در انتخابات است و از برخوردهای منطقی در برابر مطالبات و سوالات مردم پرهیز نداشته باشیم و سعی کنیم محیط را برای تضارب آرا و گفتگو و مباحثه باز بگذاریم چرا که از رونق گفت‌وگو و مباحثه است که گفتمان شکل می‌گیرد و مردم خود را در سرنوشت کشور صاحب رأی و مسئول می‌یابند.

وی افزود: همه تفکرها، جناح‌ها و گروه‌ها در انتخابات باید در کنار همدیگر یک رقابت سالم را رقم بزنند و دانشجویان به عنوان مؤذن جامعه نیز در حفظ اخلاق انتخاباتی یاری‌رسان و بازوی مسئولان باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.