دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۱

طرح مجلس برای توسعه و ساخت خوابگاه‌های متاهلی دانشگاه‌ها

خوابگاه

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از طرح مجلس برای ساخت و توسعه خوابگاه‌های متاهلی خبر داد و گفت: در این طرح ۲ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه برای ساخت خوابگاه‌های متاهلی پیشنهاد شده است.

به گزارش مفدا تهران، ناصر مطیعی با اشاره به طرح مجلس در رابطه با توسعه خوابگاه‌های متاهلی گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس طرحی را در راستای سیاست‌های جمعیتی مقام معظم رهبری پیگیری می‌کند که در آن ۲ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه برای ساخت خوابگاه‌های متاهلی پیشنهاد شده است که صندوق رفاه دانشجویان نیز آن را پیگیری می‌کند.

وی ادامه داد: البته هنوز مجلس به صورت رسمی این موضوع را به سازمان برنامه و بودجه به عنوان یک مصوبه ابلاغ نکرده است ولی به نظر می‌آید تا میزان قابل توجهی پیش رفته است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه امیدواریم این مصوبه ابلاغ شود افزود: اگر این اتفاق بیفتد برای دانشگاه‌های ما فرصت ارزشمندی بوده و می‌توانند از آن استفاده کنند.

به گزارش مهر، وی اظهار داشت: همان طور که می‌دانید، اسناد خزانه پول نقد نیست ولی اوراق بهاداری است که دانشگاه‌ها می‌توانند در عقد قرارداد به پیمان‌کارها از آن استفاده کنند. پیمان‌کارها نیز با یک فاصله یک ساله، سه ساله بسته به نوع اوراق با فاصله‌ای که اعلام شده پول خود را از بانک عامل مشخص شده، دریافت کنند همچنین سود پول را هم با آن درصدی که در قانون قید شده دریافت می‌کنند

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.