دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۵

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛

اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان به دفاتر نهادهای دانشجویی

دکتر مهرابیان

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به اینکه یکی از راهبردهای این معاونت فراهم کردن زیر ساخت‌های لازم برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی است، گفت: در راستای ارتقای سطح فرهنگی دانشگاه، دفاتری به تشکل‌ها، کانون‌ها و انجمن‌های دانشجویی اختصاص داده و برای تعمیر و تجهیز آن بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

دکتر فردین مهرابیان در گفت و گو با خبرنگار مفدا گیلان در خصوص اختصاص دفاتری به تشکل ها، کانون ها و انجمن های دانشجویی و اقدامات حوزه فرهنگی افزود: ما تلاش کرده‌ایم در داخل مجموعه اداری معاونت فرهنگی و دانشجویی گیلان با وجود محدودیت‌هایی فضایی در راستای ارتباط گرفتن بهتر و بیشتر  فعالان فرهنگی با مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه و مدیریت دانشجویی چهار اتاق را با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان جهت فعالیت های فرهنگی و دانشجویی تعمیر و تجهیز کرده و در دسترس کانون‌ها، تشکل‌ها، شورای صنفی و انجمن‌های دانشجویی قرار داده‌ایم.

وی ایجاد دفاتر برای فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی را در راستای ارتقای سطح فرهنگی دانشگاه موثر دانست و تاکید کرد: امیدواریم با این اقدام  فعالیت کانون ها، تشکل ها و انجمن ها بیشتر از گذشته شده  و این امر سبب رشد ذهنی، فرهنگی و علمی دانشجویان شود.

دکتر مهرابیان افزود: تجهیز این دفاتر به سیستم اینترنت، برق، تجهیزات رفاهی همچون، میز و صندلی،کمد، فایل  و .....  یکی دیگر از مهمترین اقدامات معاونت فرهنگی و دانشجویی در جهت آماده سازی فضای فیزیکی جهت فعالیت های دانشجویی است.

معاون فرهنگی و دانشجویی گیلان، با اشاره به حمایت مالی رییس دانشگاه در جهت فعالیت های فرهنگی، عنوان کرد: در تامین اعتبارات لازم جهت تعمیر و تجهیز حمایت های خوبی از سوی رییس دانشگاه و وزارتخانه صورت گرفته است و قطعا افزایش فعالیت های فرهنگی دانشجویان موجب نوآوری فضای فرهنگی، نشاط و شادابی دانشجویان می شود.

وی با اشاره به اینکه  اعتبارات ویژه ای جهت انجام فعالیت های دانشجویی و حمایت دانشجویان علاقمند به فعالیت های فرهنگی اختصاص داده شده است. اضافه کرد: معاونت فرهنگی و  دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان سعی در حمایت دانشجویان علاقه مند در فعالیت های فرهنگی، هنری، علمی، اجتماعی و ... دارد.

 لازم به ذکر است؛در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی گیلان بالغ بر ۵ هزارو ۷۰۰ نفر دانشجو دارد و  ۱۷ کانون فرهنگی فعال دانشجویان و ۱۴ انجمن علمی دانشجویی دارای مجوز و ۳ تشکل دانشجویان(انجمن اسلامی دانشجویان، بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان) در این دانشگاه حال فعالیت هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.