دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت:

دانشجویان در انتخابات شورای صنفی مشارکت کنند

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خواستار مشارکت حداکثری دانشجویان این دانشگاه در انتخابات شورای صنفی شد.

امین رضا خرمی در گفت و گو با مفدا جیرفت، شورای صنفی را یک نهاد دانشجویی دانست و گفت: اعضای این شورا به پشتوانه رای و اعتماد دانشجویان انتخاب می‌شوند.

وی با بیان اینکه شورای صنفی متشکل از نماینده‌های دانشجویان است، افزود: این شورا حق قانونی دارند و تمام تمرکزش بر رسیدگی به تمام مشکلات دانشجوهاست.

وی عنوان کرد : شوراهای صنفی می توانند تاثیرات عمیقی را در روند آموزشی، فرهنگی، رفاهی و دانشجویی دانشگاه ها بگذارند و سپردن مسئولیت به جوانان در قالب شورای صنفی، رفاه و آسایش بیشتر دانشجویان را به همراه دارد و به دنبال آن باعث ایجاد همدلی می شود .

وی گفت : قطعا خدمت کردن در هر عرصه‌ای شامل همه نمی‌شود و توفیق داشتن آن فرد را می‌طلبد .  کاندیداهای شورای صنفی باید بتوانند وجود خودشان را برای خدمت خالص نمایند و به موضوعات دیگری همچون شهرت، قدرت، نفوذ و سیاسی کاری فکر نکنند.

وی تصریح کرد : ما باید حقوق خود را بشناسیم و خواسته هایمان را مطالبه کنیم. شورای صنفی هم قدرت خود را از دانشجو میگیرد و دانشجویان باید خود پشتیبان نماینده های خود باشند و خودشان هم خواستار ارتقای استاندارد مسائل صنفی ، رفاهی و آموزشی را داشته باشند. 

  دانشگاه محلی برای تمرین و آماده سازی دانشجو جهت  پذیرش مسئولیت های بزرگ در جامعه می باشد. و تشکل  ها و دیگر نهاد های دانشجویی محلی برای این مهم هستند. 

لازم است در پایان به کمیته اجرایی انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشگاه خدا قوت بگویم که در شرایط سخت اپیدمی کرونا نهایت تلاش خود را کردند که مقدمات انتخابات الکترونیک شورای صنفی فراهم شود و دانشجویان بتوانند در انتخاباتی سالم مشارکت کنند و امیدوارم که همه دانشجویان دانشگاه به شکل جدی در کمک به مشارکت حداکثری در شکل گیری یک انتخابات خوب برای پیشرفت هرچه بیشتر مسائل صنفی ، رفاهی ، آموزشی و غیره بیش از پیش موثر باشند.

انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت سه شنبه ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۹ صبح تا ۲۰ بصورت الکترونیک برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.