یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰

طی نشستی؛

سیاست‌ها و برنامه‌های فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم تشریح شد

جلسه /قم

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به سیاست‌های تعیین شده برای این معاونت در سال جاری گفت: فعالیت‌های فرهنگی دانشجویی در دانشکده‌ها نباید به حالت تعلیق درآید چراکه در کنار فعالیت‌های آموزشی، حفظ و گسترش فعالیت‌های فرهنگی دارای اهمیت بسیار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، نشست تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور مسئولان این معاونت و همچنین معاونان فرهنگی دانشجویی دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی قم امروز در دفتر این معاونت برگزار شد.
شیما آب آب‌زاده معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم طی سخنانی با تشبیه معاونان فرهنگی دانشجویی دانشکده‌ها به بازوان قدرتمند معاونت، اظهار کرد: دنبال کردن رویدادهای فرهنگی دانشجویی و مطالبات دانشجویان از انتظارات این معاونت است که امیدواریم با تلاش معاونان فرهنگی دانشجویی در دانشکده‌ها در سال جدید این هدف به میزان قابل توجهی محقق شود.
وی ادامه داد: فعالیت‌های فرهنگی دانشجویی در دانشکده‌ها نباید به حالت تعلیق درآید چراکه در کنار فعالیت‌های آموزشی، حفظ و گسترش فعالیت‌های فرهنگی دارای اهمیت بسیار است.
محمدحسن محمودیان مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این نشست با اشاره به شیوع ویروس کرونا و مورد تاثیر قرار گرفتن فعالیت‌های فرهنگی تصریح کرد: با انتشار ویروس کرونا تعطیلی دانشگاه‌ها را شاهد بودیم اما این شیوع ‌فعالیت‌های فرهنگی را نه فقط کاهش نداد بلکه بیشتر هم کرد.
وی مطرح کرد: با استفاده از فضای مجازی سعی داریم هفته‌های آینده به مناسبت ماه مبارک رمضان برنامه‌های متنوع را برای دانشجویان داشته باشیم که در صورت تغییر وضعیت کرونایی استان برنامه‌هایی را با حضور محدود افراد دنبال خواهیم کرد.


‌عابدین ثقفی‌پور مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم در این نشست گفت: در اردیبهشت ماه جاری ششمین دوره انتخابات شورای صنفی دانشجویان که یکی از بزرگترین انتخابات دانشجویی است را درپیش داریم و امیدواریم با کمک معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشکده‌ها حضور حداکثری دانشجویان را در این انتخابات رقم بزنیم.
علیرضا برخوردار رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز با ارائه گزارش عملکردی از فعالیت‌های انجام شده در سال گذشته عنوان کرد: در سال جاری به دنبال راه اندازی پیست دوچرخه سواری در مجتمع پردیس هستیم که توافق‌های اولیه با رئیس مجتمع انجام شده ‌است.
حسین هزارخوانی رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان نیز با اعلام اینکه طرح هم قدم به ایستگاه آخر خود رسیده است، گفت: این اداره در سال گذشته ۳ طرح انگیزشی را در سطح دانشگاه دنبال کرد که طرح هم قدم در حال حاضر به ایستگاه آخر خود رسیده است.
هزارخوانی ادامه داد: در سال گذشته طرح کمیته صیانت از مدافعان سلامت در مراکز آموزشی درمانی استان دنبال شد که مشاوران این اداره با حضور در مراکز نمونه به ارائه خدمات مشاوره‌ای به کادر درمان و دانشجویان بالینی پرداختند و همچنان نیز این طرح ادامه دارد.
وی خاطر نشان کرد: غربالگری سالانه دانشجویان در حال انجام است و با توجه به شرایط کرونایی کشور این طرح بصورت الکترونیکی انجام می‌شود.
در پایان معاونان فرهنگی دانشجویی دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی به ارائه گزارشی از عملکرد حوزه‌های خود در سال گذشته پرداختند.
انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.