یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴

وبینار روشهای تصویربرداری در ارزیابی وایابیلیتی میوکارد در مرکز قلب تهران

مرکز قلب

در ادامه برگزاری سلسله وبینارهای ماهیانه مرکز قلب، وبینار روشهای تصویربرداری در ارزیابی وایابیلیتی میوکارد برگزار شد.

به گزارش مفدا تهران، مرکز قلب تهران، وبینار روش‌های تصویربرداری در ارزیابی وایابیلیتی میوکارد روز پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400 با حضور 170 شرکت‌کننده به‌صورت غیرحضوری برگزار شد.

دکتر نگار امیدی دبیر علمی این وبینار در این زمینه گفت: در سال‌های اخیر استفاده از روش‌های تصویربرداری مختلف و متعدد در ارزیابی بیماران قلبی منجر به تحول جدیدی در تشخیص و درمان بیماران قلبی شده است.

با توجه به اهمیت بررسی وایابیلیتی میوکارد در بیماران دچار کاردیومیوپاتی ایسکمیک قبل از انجام اقدامات تهاجمی مثل جراحی قلب باز و یا آنژیوپلاستی دراین وبینار به بررسی روش‌های مختلف تصویربرداری در ارزیابی وایابیلیتی قلب پرداخته شد.

وی اضافه کرد: مطالعات مختلف در زمینه ارزشمند بودن بررسی وایابیلیتی میوکارد انجام شده است که گاها دارای نتایج متناقض بوده‌اند و در این سمپوزیوم به بررسی و مقایسه نتایج مطالعات در این زمینه پرداخته شد.

همچنین در این سمپوزیوم نقش استرس اکوکاردیوگرافی، روش‌های پزشکی هسته‌ای شامل SPECT و PET و MRI قلبی و سی تی آنژیوگرافی در ارزیابی وایابیلیتی میوکارد مورد بررسی قرار گرفت.

در این وبینار یکروزه ابتدا دکتر امیدی در مورد نقش روش تصویربرداری مختلف در ارزیابی وایابیلیتی میوکارد مقاله علمی خود را ارائه کرد، در ادامه دکتر طاهره داور پسند و دکتر آرزو ظروفیان در مورد نقش استرس اکوکاردیوگرافی، اندیکاسیونها و معیارهای تشخیص وایابیلیتی میوکارد به ارائه سخنرانی و بحث موردی پرداختند.

در ادامه این وبینار نقش روش‌های پزشکی هسته‌ای و استفاده از رادیو داروهای مختلف توسط دکتر مریم تاجیک ارائه شد و در پایان دکتر امیدی در مورد نقش MRI قلبی و سی تی آنژیوگرافی در ارزیابی وایابیلیتی میوکارد به ارائه سخنرانی و بحث موردی پرداختند.

در این سمپوزیوم نقاط قوت و اندیکاسیون انجام هر یک از روشها به تفصیل مورد بحث قرار گرفت و اسلایدها نیز در سایت مرکز قلب قابل دسترسی است.

کد خبرنگار: 240301

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.