شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۰

دستورالعمل اجرایی برای شرایط کرونایی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

صبری

محمدرضا صبری، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: کارورزان بالینی در رشته های پزشکی و پرستاری و اکسترنهایی که وظیفه اینترن را دارند بصورت کشیک و با رعایت پروتکل های بهداشتی در بیمارستان حاضر خواهند شد و بقیه دانشجویان بالینی تعطیل خواهند بود و لازم است حتی المقدور در وضعیت قرمز خوابگاهها را ترک نمایند.

به گزارش مفدا اصفهان، محمدرضا صبری، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرد: روسای دانشکده‌ها با توجه به نظر ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و اینکه از امروز وضعیت اصفهان قرمز می باشد، لذا اساتید غیر بالینی حضور ۵۰ درصد داشته باشند و در صورتیکه نیاز دارند می توانند از مرخصی استحقاقی و با تداوم آموزش مجازی استفاده نمایند.
وی ادامه داد: کارورزان بالینی در رشته های پزشکی و پرستاری و اکسترنهایی که وظیفه اینترن را دارند بصورت کشیک و با رعایت پروتکل های بهداشتی در بیمارستان حاضر خواهند شد و بقیه دانشجویان بالینی تعطیل خواهند بود و لازم است حتی المقدور در وضعیت قرمز خوابگاه‌ها  را ترک نمایند. مدت تعطیلی به دوره آنان اضافه خواهد شد. کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی نیز تعطیل خواهد بود. حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای انجام یا پیگیری آزمایشات خود و با رعایت پروتکل ها بلامانع است. سایر دانشجویان و از جمله بین الملل بصورت مجازی آموزش خود را ادامه خواهند داد. امتحانات تا ادامه وضعیت قرمز بصورت مجازی برگزار می شود مگر دانشجویان بالینی که حضور دارند و در گروههای کمتر از ۱۰ نفر با هیات ژوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی.

صبری گفت: در دانشکده پزشکی اساتید بالینی که درگیر درمان بیماران کرونا نیستند و اعمال الکتیو آنها نیز تعطیل شده می توانند با هماهنگی گروه و دانشکده برای استفاده از مرخصی استحقاقی اقدام نمایند و در غیر اینصورت محل خدمت آنان را دانشکده و با توجه به شرایط درگیری بیمارستانهای آموزشی مشخص می کند. دستیاران تخصصی و فوق تخصصی براساس برنامه دانشکده و گروه حضور خواهند داشت و در دانشکده دندانپزشکی براساس نظر دانشکده دستیاران اقدامات درمانی برای بیماران اورژانسی را انجام خواهند داد.
ضمنا حداکثر تعداد افراد در جلسات حضوری ده نفر و بقیه اعضا بصورت مجازی شرکت نمایند.
در مورد کارکنان مفاد بخشنامه معاونت محترم توسعه و منابع دانشگاه لازم الاجرا است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.