شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۴

برقراری بیش از ۱۵۷ هزار تماس با سامانه اورژانس ۱۱۵ در کردستان

برقراری بیش از ۱۵۷ هزار تماس با سامانه اورژانس ۱۱۵ در کردستان

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان از پاسخ به ۱۵۷ هزار و ۷۲۰ تماس با سامانه اورژانس طی ۷ ماهه گذشته در استان خبرداد.

رضا پیرا اقدامات، عملکرد و فعالیت‌های اورژانس 115 از ابتدای مهر ماه سال گذشته تا پایان فروردین ماه امسال را اعلام کرد. وی با اشاره به انجام ۲۹ هزارو ۸۲ مأموریت شامل حوادث تصادفی، غیر تصادفی، مسمومیت‌ها و بیماری‌ها در مدت زمان یاد شده در استان خاطر نشان کرد: از این تعداد ۳۲ مأموریت توسط تیم‌های امدادی اورژانس هوایی انجام شده است.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: از تعداد مأموریت انجام شده ۴ هزار و ۲۲۷ مورد مربوط به حوادث ترافیکی و ۲۴ هزار و ۸۵۵ مورد مربوط به حوادث غیرتصادفی بوده است.

پیرا با بیان اینکه طی مأموریت‌های انجام شده ۵ هزار و ۳۵۸ مصدوم مربوط به حوادث تصادفی و  تعداد ۵ هزار و ۴۴۳ مصدوم مرتبط با حوادث غیر رانندگی به بیمارستان‌های استان اعزام شده است.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطر نشان کرد: در بازه زمانی یاد شده ۱۱۵ مورد مسمومیت با گاز منواکسید کربن ثبت شده است.

پیرا در ادامه تصریح کرد: به ۱۸ هزار و ۵۴۱ نفر از افرادی که به علت بیماری‌های مختلف با مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ در استان تماس گرفته‌اند با حضور تیم‌های امدادی اورژانس، امداد رسانی شده‌اند. وی از انتقال ۴ هزار و ۳۸۱ مصدوم بر اثر حوادث تصادفی به بیمارستان خبر داد و گفت: ۱۱ هزار و ۳۶۷ مصدوم غیر تصادفی در مدت زمان یاد شده به بیمارستان منتقل شده‌اند.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به امداد رسانی به یک هزار و ۷۶۸ نفر از افرادی که به علت مشکلات قلبی با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته اند، افزود: در بازه زمانی یادشده به ۲ هزار و ۶۵ نفر بر اثر مشکلات تنفسی امداد رسانی شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.