چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۱

ماه خبر مفدا؛

معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در قاب"فروردین‌ماه۱۴۰۰"

معاونت فرهنگی وزارت بهداشت

فروردین ماه ۱۴۰۰ مطلع دومین سالی است که مردم شریف کشورمان آن را با شیوع ویروس کرونا آغاز کردند. تعویق مرحله نهایی جشنواره ملی قرآن دانشجویان کشور، پایان مهلت ثبت نام در «یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ» و ثبت بیش از ۳۸ هزار اثر در آن و هم‌اندیشی معاونان «آموزشی»، «فرهنگی و دانشجویی» و «فناوری و تحقیقات» وزارت بهداشت در مسیر تعامل و همکاری بیشتر انجمن‌های علمی‌دانشجویی، دانشجویان استعداد درخشان و کمیته‌های تحقیقات دانشجویی و از مهمترین رویدادهای معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در فروردین ماه ۱۴۰۰ بود.

به گزارش مفدا، در گزارش زیر تلاش شده است بخش کوچکی از این حضور پررنگ یک ماه گذشته معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در حوزه‌های فرهنگی، علمی‌و آموزشی، دانشگاهی، ورزشی، قرآنی و صنفی و رفاهی به تصویر کشیده شده و اهم اخبار مرتبط با این معاونت در فروردین‌ماه ۱۴۰۰ مرور شود.

سه‌شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۰؛

صد و پنجاه‌ و چهارمین شماره خبرنامه مفدا منتشر شد

صد و پنجاه و چهارمین شماره هفته‌نامه خبری مفدا منتشر شد، در این شماره مهم‌ترین اخبار فعالیت‌ها و رویدادهای مهم فرهنگی، صنفی، دانشجویی، آموزشی و علمی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بازه زمانی۱۸ تا ۳۰ اسفند ماه ۹۹ منتشر شده است.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/03/23/4/626584.jpg

پنج‌شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۰ ؛

« مشاور رسانه‌ای » معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت منصوب شد

دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور ابلاغی مهدی معماری را به عنوان «مشاور رسانه‌ای » معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت منصوب کرد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

جمعه ۶ فروردین ۱۴۰۰ ؛

۱۱ هزار اثر از ۳۲ کشور جهان/ارسال یک میلیون پیام به مخاطبان جهانی جشنواره سلامت و هنر

نخستین جشنواره بین‌المللی "سلامت و هنر" به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در طول سال ۹۹ برگزار شد که طی این مدت ۱۱ هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد. دبیرخانه این جشنواره بیش از یک میلیون پیام به مخاطبان خود در سراسر جهان ارسال کرد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰؛

برگزاری اختتامیه جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور در ۲۲ فروردین‌ماه/مشخص شدن نمایندگان دانشجویی ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان جهان اسلام

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از برگزاری اختتامیه جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان در ۲۲ فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: در سی و پنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور، برگزیدگان قرآنی هشت دستگاه دانشجویی برای آخرین بار با یکدیگر به رقابت پرداختند تا نماینده دانشجویان ایران برای شرکت در مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان جهان اسلام را از دل این جشنواره مشخص کنند.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/02/22/4/609463.jpg

پنجشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۰؛

رئیس مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر فرید نجفی را به عنوان رئیس مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2020/11/21/4/560100.jpg

شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰؛

از رشد ۳ برابری کل تسهیلات پرداختی به دانشجویان در سال ۹۹ تا منظور شدن «طول دوران تحصیلی» دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی در «سابقه بیمه تأمین اجتماعی»

در حالی که در سال ۱۳۹۹ نفس حوزه اقتصاد کشور به شماره افتاد و اکثر متغیرهای اقتصادی شرایط درخشانی را نشان نمی‌دهند، صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با اتکا به تلاش جمعی مسؤولان این صندوق به لحاظ ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان علوم پزشکی کشور سال درخشانی را پشت‌سر نهاد. ایجاد بستر مناسب برای منظور شدن«طول دوران تحصیلی» دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی در «سابقه بیمه تأمین اجتماعی»، ایجاد بیمه سلامت و پی‌گیری بیمه تکمیلی این دسته دانشجویان، رشد ۳ برابری کل تسهیلات پرداختی به دانشجویان در سال ۹۹ و ارائه وام خرید تجهیزات الکترونیکی به دانشجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله اقدامات ارزشمند صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در سال ۱۳۹۹ بود.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/03/31/4/627662.jpg

یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰؛

بیش از ۳۸ هزار اثر در «یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ» به ثبت رسید

مهلت ثبت‌نام و ثبت اثر برای شرکت در «یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ» با دریافت بیش از ۳۸ هزار اثر پایان یافت.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/01/4/627881.jpg

یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰؛

کاهش چشمگیر پرونده‌های انضباطی دانشجویان در سال گذشته / شیوه‌نامه جدید اجرایی انضباطی دانشجویان به زودی ابلاغ می‌شود

دبیر شورای مرکزی دانشجویان وزارت بهداشت با اعلام این خبر که در سال ۹۹ با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن اکثر دوره‌های آموزشی با کاهش چشمگیر پرونده‌های انضباطی مواجه بودیم، گفت: با توجه به بازخوردهایی که از «شیوه‌نامه اجرایی انضباطی دانشجویان کشور» از سمت دانشگاه‌ها دریافت کردیم و ملاحظاتی که دفتر حقوقی ریاست جمهوری در این خصوص داشت، این شیوه‌نامه در سال گذشته اصلاح شده و به دفتر حقوقی ریاست جمهوری فرستاده شده است که پس از موافقت دفتر حقوقی به زودی به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

 

دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰؛

وزارت بهداشت رتبه نخست "سی‌وپنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور" را کسب کرد

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در نشست خبری سی‌وپنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور ضمن اعلام این خبر، بیان داشت: بر این اساس وزارت بهداشت با کسب مجموع امتیاز نهایی ۱۲۰ رتبه نخست، وزارت علوم با کسب مجموع امتیاز نهایی ۱۱۶ رتبه دوم و دانشگاه فرهنگیان با کسب مجموع امتیاز ۷۵ رتبه سوم را در رتبه‌بندی دستگاه‌های شرکت کننده در این دوره از جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجوان کشور کسب کردند.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/05/4/628947.jpg

سه‌شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰؛

اختتامیه سی‌وپنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاه‌های کشور به تعویق افتاد

مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از تعویق برگزاری اختتامیه سی‌وپنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاه‌های کشور که بنا بود روز یک‌شنبه ۲۲ فروردین ماه برگزار شود، به دلیل اوج گرفتن شیوع ویروس کرونا در شهر تهران و بنا بر دستور ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2020/02/26/4/481874.jpg

پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰؛

نحوه فعالیت دانشجویان علوم پزشکی در شرایط قرمز کرونا اعلام شد

معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: نحوه کارورزی و کارآموزی دانشجویان علوم پزشکی و ادامه فعالیت آموزشی در شرایط جدید کرونا به دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/08/4/629899.jpg

شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰؛

صدو پنجاه‌و پنجمین شماره خبرنامه مفدا منتشر شد

صدو پنجاه‌و پنجمین شماره هفته‌نامه خبری مفدا منتشر شد، در این شماره مهم‌ترین اخبار فعالیت‌ها و رویدادهای مهم فرهنگی، صنفی، دانشجویی، آموزشی و علمی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بازه زمانی یک تا ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ منتشر شده است.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/10/4/630289.jpg

دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰؛

ثبت‌نام بیمه تأمین اجتماعی دانشجویان دستیاری و دکترای تخصصی هفته آینده آغاز می‌شود

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در نشست کارشناسانه تامین اعتبار ۳ طرح "بیمه تامین اجتماعی"، بیمه تکمیلی و وام دانشجویان دستیاری علوم پزشکی از قرار داده شدن پیش‌نویس ثبت‌نام بیمه تامین اجتماعی در هفته آینده بر روی سایت صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت خبر داد و گفت: در خصوص تعداد دانشجویانی که تحت پوشش این بیمه قرار خواهند گرفت، برآورد انجام شده ۱۵ هزار نفر است.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/11/4/630917.jpg

سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰؛

تحصیل شش هزار دانشجوی خارجی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور/ تدوین سیاست‌های مدیریت دانشجویان بین‌الملل در شورای عالی انقلاب فرهنگی

در نشست بررسی مسائل رفاهی، فرهنگی و دانشجویی دانشجویان بین‌الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که با حضور دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دکتر علی‌اکبرحق‌دوست معاون آموزشی این وزارتخانه برگزار شد، بر موضوعات مهمی چون تدوین سیاست‌های مدیریت دانشجویان بین‌الملل در شورای عالی انقلاب فرهنگی و اهمیت استفاده از ظرفیت دانشجویان بین‌الملل در تبادلات فرهنگی تأکید شد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/12/4/631303.jpg

چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰؛

ارایه خدمات مشاوره سلامت به دانشجویان بین‌الملل

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص ارایه خدمات مشاوره و سلامت روان به دانشجویان بین‌الملل، گفت: در حوزه مشاوره و سلامت روان به زبان دانشجویان بین‌الملل مشاوره ارایه می‌شود تا بتوانیم در مسیر موضوعات و دغدغه‌های این دسته از دانشجویان راهنمایی و همراهی لازم را داشته باشیم.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰؛

تأکید بر هم‌افزایی « انجمن‌های علمی»، «کمیته تحقیقات دانشجویی» و «دفاتر استعدادهای درخشان» در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نشست هم‌اندیشی معاونان «آموزشی»، «فرهنگی و دانشجویی» و «فناوری و تحقیقات» وزارت بهداشت با موضوع انجمن‌های علمی ‌دانشجویی و راهکارهای گسترش فعالیت‌های این نهاد دانشجویی، در سالن اجتماعات معاونت آموزشی برگزار شد. در این نشست در خصوص هم‌افزایی سه نهاد « انجمن‌های علمی دانشجویی»، «کمیته تحقیقات دانشجویی» و «دفاتر استعدادهای درخشان» دانشگاه‌های علوم پزشکی بحث و تبادل نظر شد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/13/4/631726.jpg

پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰؛

به رشد کمی و کیفی انجمن‌های علمی‌دانشجویی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی رسیده‌ایم

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت در نشست هم اندیشی با موضوع انجمن‌های علمی‌دانشجویی گزارشی از تعداد انجمن‌های علمی و همچنین فعالیت این انجمن‌ها در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی ارائه کرد و گفت: رشد کمی و کیفی انجمن‌های علمی دانشجویی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی یکی از نقاط قوت در سالهای اخیر بوده است.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/14/4/632473.jpg

شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰؛

مسابقه عکاسی مفدا با موضوع "کشیک ۱۳۴۰۰" به مرحله داوری عمومی رسید

"سی و یکمین مسابقه عکاسی مفدا" با موضوع «کشیک در مراکز بهداشتی، درمانی در ایام نوروز ۱۴۰۰ » با دریافت صدعکس به مرحله داوری عمومی رسید. نظرسنجی و داوری عمومی آثار براساس آرا مخاطبان کانال خبری مفدا صورت می‌گیرد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید./انتهای پیام

تهیه کننده گزارش: مریم کردستانی

https://www.mefda.ir/d/2021/04/17/4/632987.jpg

یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰؛

نشست «بررسی سامانه الکترونیکی رصد فعالیت‌های ادارات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت» برگزار شد

نشست «بررسی سامانه رصد فعالیت‌های ادارات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت» روز یکشنبه ۲۹ فروردین ماه با حضور دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت و همچنین جمعی از مدیران این معاونت در سالن اجتماعات شهید احدی برگزار شد.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/04/18/4/633747.jpg

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.