چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۶

کلیپ مفدا مازندران به مناسبت روز بزرگداشت سعدی؛

آغاز اردیبهشت به نام نیک سعدی!

کلیپ مفدا مازندران به مناسبت روز بزرگداشت سعدی؛

کلام دنیا دیده سعدی را در همه اهالی خاک، از شرق تا غرب، می شناسند. صدای رسای او، به گوش همه اهل زمین، آشناست. نَفَسش، آنجا که غزل می‌شود و «شب عاشقان بی دل» را می‌سراید، چونان «ابری که در بیابان بر تشنه‌ای ببارد»، روح نواز و زندگی بخش است. تمام مردمان زمین، سعدی را از بَرَند؛ آن‌جا که صدای عدالتْ خواهش، وحدت آفرینشِ بنی آدم را بر آستان عمارت عدل جهان، فریاد می زند./ تهیه و تنظیم: فاطمه امیری

سعدیا!
غزل، با تبسم عاشقانه تو زنده مانده است؛ رونق داده است به بازار صمیمیت دل‌های سوخته و در کوچه باغ‌ها جاری است.

شیراز، با عطر بهار نارنج‌ها، زنده مانده است و ادبیات، با ترنم غزل های تو.

«سعدیه»، بوی عشق می‌دهد هنوز. بر پله‌های پارک ملت ایستاده‌ای؛ خیره بر دوردست‌های هفت قرن دیگر و چیره بر نقش و نگارهای تاریخ شعر.

با مرکّب سپید خویش، بر کتیبه «سازمان ملل» نوشته ای: «بنی آدم اعضای یکدیگرند.» دیگر همه جا با باغ جهان نمای تو، می شناسندمان؛ با چراغ حکمت و شهر آیینی‌ات که در میانه «گلستان»، سوسو می‌زند.

غزل، با تبسم عاشقانه تو زنده مانده است؛ رونق داده است به بازار صمیمیت دل های سوخته و در کوچه باغ‌ها جاری است.

کلام دنیا دیده سعدی را در همه اهالی خاک، از شرق تا غرب، می شناسند. صدای رسای او، به گوش همه اهل زمین، آشناست. نَفَسش، آنجا که غزل می‌شود و «شب عاشقان بی دل» را می‌سراید، چونان «ابری که در بیابان بر تشنه‌ای ببارد»، روح نواز و زندگی بخش است. تمام مردمان زمین، سعدی را از بَرَند؛ آن‌جا که صدای عدالتْ خواهش، وحدت آفرینشِ بنی آدم را بر آستان عمارت عدل جهان، فریاد می زند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.