چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۹

تشریح نحوه واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان

تزریق واکسن

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان نحوه واکسیناسیون دانشجویان مقاطع مختلف را تشریح کرد.

دکتر مژگان ممانی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفتگو با خبرنگار مفدا در مورد نحوه واکسیناسیون دانشجویان این دانشگاه، ضمن تبریک ایام مبارک ماه رمضان اظهار داشت: در طول هفته های گذشته با همکاری معاونت های فرهنگی و دانشجویی و بهداشتی و مسئولین دانشکده ها، واکسیناسیون کلیه دستیاران دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی و همچنین کارورزان دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را در دستور کار داشتیم که خوشبختانه انجام شد.

وی در ادامه اضافه کرد: این گروه از دانشجویان که واکسن را دریافت کرده اند گروهی هستند که الزام به حضور بر بالین بیماران در بیمارستان ها یا حضور در داروخانه ها دارند.

معاون آموزشی دانشگاه گفت: در مرحله بعد، ثبت نام تزریق واکسن برای سایر دانشجویانی که در مقاطع بالینی در حال تحصیل هستند با اولویت کارورزان سایر دانشکده ها و کارآموزان سال های بالاتر صورت می گیرد و طبق برنامه زمان بندی شده که از طریق دانشکده ها و معاونت آموزشی تهیه و اعلام می شود واکسیناسیون این عزیزان نیز انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که حضور کارآموزان در بخش ها به چه صورت است اذعان داشت: در حال حاضر و تا اطلاع ثانوی الزامی برای حضور کارآموزان در دانشگاه وجود ندارد و طبق نامه ای که از جانب این معاونت برای روسای محترم دانشکده ها ارسال شده، تا روز دهم اردیبهشت ماه کلیه کارآموزی ها تعطیل اعلام شده است.

دکتر ممانی تداوم تعطیلی ها را منوط به شرایط کرونایی استان دانست و در خصوص تزریق واکسن برای کارآموزانی که به هر دلیلی امکان تزریق واکسن را در حال حاضر ندارند یادآور شد: برنامه ریزی های لازم برای واکسیناسیون این گروه از دانشجویان در اولین فرصت انجام می شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه امکان ثبت نام و تزریق واکسن در مراحل بعدی نیز برای دانشجویان تداوم خواهد داشت تصریح کرد: نحوه ثبت نام و زمان بندی واکسیناسیون از طریق واحد های آموزش و سایت دانشکده ها اطلاع رسانی می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.