شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸

به مناسبت ماه مبارک رمضان؛

برنامه تلاوت جزخوانی قرآن کریم در معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برگزار می‌شود/ قرآن راه رسیدن به معرفت و کمال در انسان

جزخوانی قرآن در دانشگاه ایرانشهر

معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: برنامه تلاوت جزخوانی قرآن کریم به مناسبت ماه مبارک رمضان توسط دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی هر روز با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

به گزارش مفدا ایرانشهر، برنامه تلاوت جزخوانی قرآن کریم به مناسبت ماه مبارک رمضان توسط دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی با حضور کارکنان معاونت های آموزشی، فرهنگی و تحقیقات هر روز صبح ساعت 7 و 30 دقیقه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در محل نماز خانه معاونت برگزار می شود.

حجت الاسلام سید زین العابدین سجادی؛ معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی مفدا ایرانشهر بیان کرد: ماه رمضان، ماه ضیافت الهی و بهترین زمان برای ارتباط بیشتر با خداوند متعال است تا انسان معرفتش نسبت به پروردگار بیشتر شود.

وی افزود: یکی از راه های موثر رسیدن به معبود در این ماه، تلاوت قرآن کریم است که ثواب خواندن یک آیه برابر با ختم کل قرآن می باشد.

وی تصریح کرد: قرآن کریم چشم و دل انسان را به نور الهی و حقیقت دنیا روشن می کند و تلاوت آن بر قلب آدمی برای یافتن پاکی و درستی اثر می گذارد.

معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: انسان باید در این ماه علاوه بر تلاوت قرآن کریم به معنی و تفسیر آیات هم توجه کند تا به تواند به آن معرفت حقیقی برای شناخت بیشتر خداوند و رسیدن به کمال دست پیدا کند.

وی اذعان کرد: توجه به قرآن باید از سنین پایین توسط خانواده ها نهادینه و در محیط های آموزشی و کاری ترویج پیدا کند تا همیشه انسان با قرآن انس و الفت داشته باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.